şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: electra)
  • sanovel tarafindan uretilmektedir, aktif maddesi sertralin dir.
  • ssri (selektif seratonin geri alim inhibitoru) grubundan bir anti-depresan. bu grubun en meshur uyesi prozac
  • insanı daha fazla depresyona sokup, hiçbirşeyden mutlu olmamaya sebep olan, olayı ben niye varım ki demeye vardıran ilaç
  • lustral muadili ilac.
    lustral sadece 50mg'lik tagbletlerde uretildigi icin, 100 veya 150mg kullanmasi onerilen kisiler icin selectra verilir.
  • obsesif kompulsif bozukluk hastalarına da uygulanan ilaç. beyindeki sertralin eksikliğinden kaynaklanan "karar alma fakat bu kararları uygulayamama" durumunu tedavi etmeye yönelik olarak farklı dozlarda verilir.
  • işe yaramasini dört gözle beklediğim ilaç
  • normalde 7-8 saat uykuyla fazlasiyla yetinen bir insanim. lakin selectra adami yataga zamkliyor sanki. uyanirsam basim agriyacak diye korktugumdan uyanmiyorum. gecen 14 saat uyudum, kendimden tiksindim yahu.
  • accayip dikkat daginikligi, muthis moral bozuklugu, inanilmaz kafa bulanikligi sikayetleriyle doktora gidildiginde verilen ilactir. ısrarla ustune basa basa soyledim uyku bozuklugum yok diye. umarim uyutan bir ilac degildir.
  • dün can sıkıntısından bir tane attığım ilaç. gece 02:30 civarında uyuyup 04:15 de bir anda uyandım ve hala ayaktayım. demek ki neymiş? canın sıkılınca onu bunu içmicekmişsin..