• - solu kapatıp yavaş giden birisine dört beş kez arka arkaya yapmak "ben hızlıyım çekil bana yol ver"
    - karşı şeritten gelen birisine yapmak "ilerde radar var dikkatli ol"
    - karşıdan gelene tek kısa selektör "eyvallah, teşekkürler verdiğin tüyo için"
    - karşı şeritten gelene genellikle gece yolcukuklarında yapmak "uzunları kapat hayvan"
    - karşıdan gelene çift kısa selektör yapıldığında "geç güzel kardeşim yol senin"
    - karşıdan gelene tek kısa selektör "eyvallah, teşekkürler yol verdiğin için"
    - önüne çıkana veya karşıdan gelene, korna eşliğinde seri eksi oy veriri gibi selektör koluna asılmak "senin ananı, avradını, sülaleni..."
    gibi anlamlar taşımaktadır.
  • kavşağa önce yaklaşmış aracın, kavşağa soldan yada sağdan yaklaşmakta olan araca yaptığı tek selektör, önce ben geldim yol benimdir ulen anlamına gelmektedir, tabi bu durum yurt dışında buyur kardeş geç anlamına geldiği için dikkatli olmak gerekir.
  • sagindaki seritlerin hepsinde kamyon olan ve nispeten tikali sol seritte yapmanin anlami "ben orospu cocuguyum, gormemisim, gorgusuz hayvaogluhayvanin tekiyim.".

iki seritli 50 limitli yolda 80 ile soldan giden adami saga atmaya calismak. evet, herifin hic isi yok sen selektor atiyorsun, koca korkak kompleksli kicini biraz saga almak istemediginin icin evinin, hatta birak evi mahallesinin, ilcesinin sapagini kaciracak.

duzgun adam ne kadar az su memlekette.
  • t seklinde ki yoldan cikarken yapildiginda, sagdan veya soldan gelene "bu sokaktan arac cikacak dikkat et" demektir.
  • (bkz: mors alfabesi)
  • karşıdan gelen araç tek selektör yapar - sislerini kapa.
    karşıdan gelen araca tek selektör yapılır - kapatmıyorum.
    karşıdan gelen araç iki selektör yapar - bak kapat sislerini.
    karşıdan gelen araca iki selektör yapılır - kapatmıyorum yaa.
    karşıdan gelen araç tepe lambalarını yakar - ben kimim biliyormusun?
    karşıdan gelen araca sislerle birlikte kısa hüzmeli farlarda kapatılır - pardon jandarma ağbi.
  • otostop çekerken almıyacağı anlamıda vardır
  • eğer amacı karşıdan gelen bir arabaya: hoooppp dikkatli gel - değilse

eğer sağ şeritte önünüzden 30km. hızla giden birine : hoooopp hızlı ol- değilse

eğer karşıdan karşıya kırmızı ışıkta geçmeye çalışan dallamasyon hırbolara : hoooop sana kırmızı yanıyor - değilse.

sokakta yürüyen kıza, elbisesini beğendiğiniz kıza, laf atmak istediğiniz kıza, sırf dişi olduğunu bilmenizin yettiği birine, yada dişi olmasa bile canınız gecenin bi köründe yayalar kör olsun diye- yapıyorsanız:

(bkz: ben orospu çocuğuyum)

evet siz bir orospu çocuğusunuz. aferin. alkış.
hesabın var mı? giriş yap