şükela:  tümü | bugün soru sor
 • uber'de çalışan yazılım mühendisi.

  türkiye'de ki genç insanların ufkunu genişletmek adına kısıtlı vaktinin önemli bi bölümünü ayırıp youtube videoları hazırlıyor.

  https://www.youtube.com/user/sirchintzy

  içeriğin yanında kurgu ve montaj konusunda da kendisini gayet başarılı buluyorum.

  takdir edilesi biri.
 • siz de insanlara yurt dışında nasıl staj yapabileceklerini anlatıp, bununla kalmayıp 1.500$ maddi destek verirseniz sizin de hakkınızda güzel şeyler yazılabilir.ilgili video
 • her perşembe youtube üzerinden adım adım ilerleyerek react native ile oyun yazan ve bunu izleyicilerine anlatan muazzam insan.
 • bir kaç ay önce tesadüfen fark ettiğim youtuber. aslında kendisine youtuber demek biraz yanlış sayılabilir çünkü daha önce yahoo'da, bugünlerde de über'de front-end developer olarak çalışan bir yazılım mühendisi.

  fark ettiğim zaman diğer videolarına bakacak vakit bulamamıştım ama ilk izlediğim videosunda samimiyetini gördüğüm için takip etmeye başladım. meslektaşım olması sebebiyle hem mesleki bilgiler hem de yurt dışı imkanları hakkında dolu içerikler üretiyor. gelir kaygısı olduğunu düşünmüyorum, dolayısıyla youtube üzerinden bir çok kişiye ulaşmayı bizlere yardımcı olabilmek için yaptığına inanıyorum.

  gizli saklı olmadan açık açık her detayı da konuşmayı seven birisi. aldığı maaş teklifini, iyi kötü yanlarını, neyi nasıl yaparak bu duruma geldiğini de sıkça anlatıyor.

  buraları okuyorsa kendisine bir selam göndermiş olalım. bir de yazılım test mühendisliği ile ilgili videolar da gelirse sevineceğiz. ne düşüyor, tavsiyeleri neler, yurt dışında test mühendisinin yeri gibi videolar gelse ülkemizdeki meslektaşlar için de bilgi verici olur diye düşünüyorum.
 • kendisi bana bir çok videosunda ilham oluyor. videolarda kullandığı dil ve olaylara bakış açısı onu , izlenebilir kılıyor.
 • youtube'da izlenme için birbirinin götünü sikecek kıvamda olan türk youtubcular arasında en underrated ve en güzel kanallardan birisinin sahibi. ingilizce yahut hintçe birçok örneği olan yazılım tutorial videoları işini türkçe yapmaya çalışan birkaç kanaldan biri.
 • pazar günü canlı yayın yapacak olan uber da çalışan yazılımcı abi. ön açmasıyla bilinir. efendi adamdır. kimsenin köpeğine kışt dememiştir. beğenerek izliyoruz.