• underrated şarkılar kuşağının bu geceki konuğu :( zeynep mansur'un söylediği bu şarkının özelliği; aradan yıllar geçse bile bir anda nakaratının akla gelip gün boyu dilden düşmemesi. özellikle "öööyle mi olsun, böööyle mi olsun" kısmındaki tonlama süper. genel olarak güzel bir şarkı ama zeynep mansur faktörü yüzünden haklı olarak pek iplenmedi.
  • olculu kullanıldiginda insanin kar$isindakinide adam yerine koydugunu gosteren,fakat sik kullanildiginda ki$ide silik insan portresi olu$umunda rol oynayabilecek -kadar zehirli- bir soz obegi..
  • zeynep mansur 'un son çıkardığı albümüyle aynı adı * taşıyan ilk dinlediğimde bu da ne yahu dediğim ,sevmediğim ,kınadığım fakat son bir haftadır sürekli nedendir bilinmez dilime dolanan şarkı.
    pek gereksiz olmakla birlikde içimde kalmasın diye sözleride yazıyorum ;

canımı yakma
    sarılıp kaçma
    gideni aratma

sorular sorma
    içimi sıkma
    seni rahatlatırım

yeter ki sev
    hep benim ol
    başkasını isteme
    bana aşkım de
    canım de
    bu bana yeter

sen nasıl istersen
    sen nasıl istersen
    öyle mi olsun
    böyle mi olsun
    sen nasıl istersen
  • zeynep mansur klasiğidir. dinle tüket şarkılarına benzer amma lakin ki öyle değildir.

12 sene geçmiş hala dinliyoruz.
  • tipik sevgili kavgasının bitiş cümlesidir. bütün bik bik'leri bir anda susturabilecek güce sahiptir. "sen bilirsin dersen kavga çıkmazmış" felsefesinin en aşınmış sözcüğüdür. teslimiyetten çok bi siktir etme durumu hakimdir. bıkmış, usanmışlık ve boşvermişlik barındırır. senle uğraşamam, bıktırdın, mecalim kalmadı, ne halin varsa gör demektir.
  • zeynep mansur şarkısı.klibi için;

http://www.youtube.com/watch?v=-tyuocedbpe
  • ki$inin karar mekanizmasini kar$idaki $ahsa devretme repligidir.. bunu dedikten sonra olay hakkinda fikir yorum karar belirtmeniz mumkun degildir..
  • zeynep mansur'un, “sen nasıl istersen” albümünde yer alan bir parça.

söz & müzik: ümit sayın
    düzenleme: gürsel çelik

back vokal: murat boz

murad küçük imzalı klibi buradan izlemek mümkün.
  • karşı tarafın eline ipleri verme cümlesi.
  • pıtırcığını her konuda, her zaman mutlu etmeye and içmiş meriç cümlesi. ulan bir kez dahi olsa, bir kadının şu cümleyi erkeğine kurduğunu duyalım, görelim ya!
hesabın var mı? giriş yap