• sevmek ve sevilmekle ilgili önemli bir belirteçtir... kafanızdaki birini çok sevmeyle ilgili "birine 'seni çok seviyorum' diyorsam, bu, kalbimde başkası yok demektir, kalbimin her yerinde sadece o kişi var demektir" anlamının karşındaki için de aynı olup olmadığını anlamaya yarayan turnusoldur...

uzmanlar; her fırsatta 'seni çok seviyorum' diyen sevgili dediğiniz ya da sevdiğiniz kişi varsa; en az bir kere bu turnusola koymayı öneriyorlar.
    kendinizin nereye koyulduğunu görmek için... bildiğiniz doğruların sevdiceğiniz tarafından da aynı yerlere konulduğunu (ya da konulmadığını?) görmek için...
    aynı deneyin kendi kendinize de yapabiliyorsunuz....

deney bir sorudan ibaret... soru keyfinize kalmış... deneyi oluşturan şey, verilen cevaplar...

deneyen herkese "mmm, şeeyy, seni çok seviyorum evet.. ama x'i de ondan ayrılamayacak kadar çok seviyorum... inan ki seni de seviyorum, ne yapayım.." şeklindeki sonuç yerine;

"senden başka kimse yok içimde. çünkü seni o kadar çok seviyorum ki.." şeklindeki sonucu diliyorum...

not: bu deneyde kullanılacak sevgili, sevdicek, sevilen kişinin (aloooo; burada sayılan "sevgili, sevdicek ya da sevilen kişi" sözcüklerinin hepsi tek kişiyi ifade etmektedir, farklı kişileri değil) ya da kendinizin dürüstlüğü deneyin gerçekliğiyle direk bağlantılıdır... doğru sonuca ulaşmak açısından, sözüne güvenemediğiniz sevgililerle denemeyiniz.... gerçeklerden kaçmayınız... kendinizi de kandırmayınız beni de... kandıramazsın beni... susturamazsın beni... durduramazsın beni... ben kötüyüm sen iyi mii...
  • (bkz: seni sevdim)
  • (bkz: kullanmak için can atılan replikler)

bu cümleyi kullanabilmek için can*dan başka ne atılır, yeter ki bir kerecik kurulsun*
  • kanımca erkin koray'ın en iyi parçasıdır.
  • "inan ki" olarak da bilinen sarkinin sozleri su sekildedir:

inan ki senden başka,
    senden başka...
    hiç kimse yok içimde..!!!

yüzüne bakmasamda..
    başımı çevirsemde..
    seni her gördüğümde...
    seni her gördüğümde !!! senden başka hiç kimse yok içimde...

inanki senden başka,
    senden başka... senden başka hiç kimse yok içimde...
    hiç kimse yok içimde...!!!

ne kadar kırgın olsam
    dargın olsamda bile..
    seni her gördüğümde..
    seni her gördüğümde !!!

inan ki senden başka,
    senden başka...
    hiç kimse yok içimde...!!!
  • hani durduk yerde adamın amına koyan şarkılar var ya, tam onlardan biri bu şarkı.

eski sevgililerime sarma, onları hatırlama gibi huylarım yok aslında.
    amma ve lakin, bu şarkı yok mu bu şarkı, hep bu şarkı yüzünden.

bitanesi rusya'ya gitti bir gün. uzun bir süreliğine. gitmeden önce birlikte hep bu şarkıyı dinledik.
    günlerce bu şarkıyı birbirimizin gözünün içine baka baka dinledik, bağıra bağıra söyledik.
    hatta ben araba kullanıyorken o yan koltukta oturup beni seyrediyordu, arada gözlerimiz buluşuyordu,
    o saçlarımı okşuyordu, cd çalarda bu şarkı çalıyordu, bir yandan o da bağıra bağıra söylüyordu.
    bizim şarkımızdı bu.

sonra gitti. her gün telefonda, orda burda konuşurken yine söyledik birbirimize bu şarkıyı.
    ama sonra söylemedi o. sonra zaten....bir daha gelmedi hiç...

şimdi elimde rus votkası, playlistte bu şarkı çalıyor, üstüne bir de yalnızım...

çok pis koyuyor bu şarkı çok...
  • şarkı hakkındaki tanımların çoğunun 2010 ve 2011 yılında yapılmış olması "ulan bu da mı bir dizide kullanıldı acaba?" diye düşündürmedi değil.. erkin koray'ın çok sevdiğim üç şarkısının birincisi bu sanırım. başka hiç kimseden dinlemek de istemem doğrusu.
  • bir zamanlar ne muzikler yapilirmis diye akla getiren parca.
    su sekidle bir anektodum bulunur, gecen yil liselerin de bahar senligi yaptigini kardesim vasitasiyla ogrendim. sordum sizin okula kim gelecek diye 'erkin koray diye biri!' dedi. tabi agzina caktim hemen 2 tane.

okul yonetiminin cakalligi, disardan gelirsen 20 liraymis, vermedim tabi, yapistim demire okul disinda bekliyorum erkin baba ciksin diye, liseliler once biraz ilgi gosterdi sonra dagildilar. zaten ufak olan okul bahcesinde belli belirsiz bir kalabalik kaldi. uzuldum tabi, kizdim ayni zamanda. bir vesileyle arkami dondum ki arkadamda icerdekinden daha yogun bir kalabalik mevcut ekibin yas ortalamasi en assagi 30-35. yasli amcalar teyzelerden tutunda, genc ciftlere kadar.

ve erkin baba bu sarkiyi soyledi. o vakit bir bir amca agladi. en az 60 inda.
hesabın var mı? giriş yap