• değerlere ve detaylara önem veren, onları cümlelerinde incelikle işleyip ağırlayan genç yazar. sevimli biri, edebiyata verdiği kıymeti de samimi gayreti ile gösteriyor.
  • kaçamak adlı öyküsüyle tanıdığım, zaman dursun istedim, unuttum yalnız, harflerin aşkı isimli öykü ve deneme kitaplarının sahibi eğitimci-öykücü.

farklı bir üslubu ve kendine özgü bir tekniği olan gezeroğlu, kısa cümlelerle basit gibi gözüken fakat metaforlarla derinleştirdiği güçlü ve deneysel metinler yazıyor. hayatın içinde yaşanan duygu durumlarını, psikolojik sorunları, travmatik süreçleri konu edinen gezeroğlu, bir edebiyat dergisinin yayınladığı eski bir öyküsüyle yine hatırlattı ilginç tarzını ve etkili metinlerini. "haber" başlıklı öykü, koca şiddetine maruz kalan bir kadının yaşadıklarını, her bir uzvunu dile getirterek anlatıyor: https://www.ishakedebiyat.com/…enem-gezeroğlu-haber

kadının dudaklarını şöyle konuşturmuş mesela:

"bazı dudaklar vardır, gül utanır görünce. gülünce hele, bir ilkbahar düşüdür kuşların söylediği. ben onlardan değilim. ben, senin dudakların… en son ne zaman güldük seninle? ne zaman kahkahalar attık şöyle doyası? senin doğduğun köylerde kadınların sesi kısıktı, harfleri küçük. “kızlar gülmez” dediler, gülmedin. “sen sus” dediler, ses etmedin. beni, toplumun mühürlediği o kırmızı gülleri günlerin içine hapsettin. şimdi içinde ölü doğmuş kelimeler ve düşük yapmış tebessümlerle gömüldüğün çukurlarıma bak, kuytularıma değil kuyularıma. alfabene mezar olmuş gamzelerin, ben şimdi hangi sessiz harfi dikeyim musalla taşına?"
hesabın var mı? giriş yap