• vergiler kişiye yol su ve elektrik olarak döndüğüne göre geçerliliği olmayan önerme. yok eğer vergi maaş ödüyorsa yol su ve elektrik nerden geliyor. onlar da memurun maaşından kesilen vergi ile mi oluyor.yoksa tam tersi bir durum mu geçerli. memur kendi maaşını kendi vergisi ile ödemezse grandfather paradox oluşur mu? vergi mi memura verilir, memur mu vergi verir.
  • olayın "paranı biz ödüyoruz, bizim istediğimizi yapacaksın,pis köle!"olduğunu sanan insanların eziklediği argümandır.burda olay polisin ya da herhangibi bir devlet çalışanının parasının halk tarafından ödendiği için insanların kölesi olması gerektiği değil; burada "sen bir devlet çalışanısın sen bizi koru, bize hizmet et diye devlete para ödüyoruz devlet de sana ödüyor, sen de işini yap" demek istenmekte.nasıl bir ssk memurundan gerekli özveriyi, aşağılanmamayı istiyoruz, nasıl bir vergi dairesinde işimiz halledilemeyince çıldırıyoruz; aynı özveriyi polisten istememin, devlet hastanesinde ki doktorumdan beni tedavi etmesini istememden bir farkını göremiyorum açıkçası.nasıl özel bir şirkette parayı müşterisi ödediği için müşteri gerekli özveriyi, özeni bekler.biz de vatantaşı olduğumuz için bize sunulan hizmete para ödediğimiz devletten ve devlet çalışanlarından halk olarak aynı özveriyi istiyoruz.polisin halka orantısız güç uygulamamasını istemek ve "sen halkın güvenliği için çalışıyorsun" demek ile "sen bu şirketin üst düzey yöneticisisin müşterilere, kibar davranmak zorundasın" demek arasında ki farkı inanın anlayamıyorum.saygılar.
  • bunu diyenin ağzını yüzünü sikesim geliyor amk. vallahi orada bunu diyeni tekme tokat yer misin yemez misin ağzını burnunu kırıp, kolunu bacaklarına takana dek, hatta kafasıyla üreme organının yerine değiştirene kadar dövmek istiyorum bunu diyeni.

hatta daha ileri gidip o kendisine fazla olan beynini kafasından akıtıp al akşam bunu ye demek istiyorum sonra o yediği beyni sıçamasın diye götünü kesmek istiyorum en olmadı orayı bir tıkaçlamak o da olur yeter ki onu da çıkartmasın. fazla olan böbreğini alıp ihtiyaç sahibi birine vermek istiyorum ama yine de içimdeki öfke bitmiyor. çivili katille bir hücreye tıkmayı istiyorum. sonra ankaralı hannibal geliyor aklıma şu götü bir yese diyorum ne güzel olurdu. ya da kafasına su mu damlatsak arkadaş, üstüne ben bu çin işkencesi konusunda gayet berbatım gidip onun kitaplarını okuyup hepsini tek tek üstünde denemek istiyorum.

el tırnaklarını çekip ayak tırnaklarına takmak istiyorum sonra saçını tek tek yolup, saçlarını yol getir diyen türkücüye yollayasım geliyor. anam geliyor aklıma o gelince de şunun beyninin pekmezini şuraya bir akıtsam ne hoş olurdu diyorum. en son her şey basit şu vergiden sana gelen kısmını al şunun götüne sok, sonra siktir git verginden maaşı verilmeyen adama yaptır işi diyesim geliyor.

ulan sanırsın bu adam türkiye'nin hazinesi. herkesin maaşı onun o üç kuruşluk parasıyla ödeniyor. herkese söylemezler mi birde bunu öyle bir hava atıyor ki sanırsın adam koç, vergi rekortmeni yavşak. yok o da değil. bu ülkede herkes zaten vergi veriyor lan bu adam neyin kafasını yaşıyor.

neyse işte en son allahım sen bana sabır ver elimden kaza çıkmasın diyorum. işini yaparken aklımdan bunlar geçiyor işte. siz siz olun bunu demeyin kimseye gözünüzü seveyim. hele birde benim gibi para alıyormuş gibi durup aslında amele gibi çalışan, cebinden para harcayan birine hiç söylemeyin. yeminle bir gün öyle bir ana dek gelir her şey berbat olur. ha ne dersiniz hepimiz birbirimizin parasını ödüyoruz zaten demeyelim bunu.
  • buna duyduğum en şahane cevaplardan birini new york konsolosluğundaki bir memur arkadaş 'verme öyleyse! söyle konsolos beye bu ay önder'in maaşını vermiyorum de!' şeklinde yapıştırmış, sırada bekleyen bizleri güldürmüştü.
  • memurların vergi vermediğini zanneden insan beyanı.
    kendi için de bir paradoks olan bir cümle.
  • memura benim vergimle maaş alıyorsun diyenler sanki dedelerinden kalan akçeleri bozdurarak vergi veriyorlarmış refleksiyle söylenmiş gereksiz cümledir.
  • bilgisizlikten kaynaklanır.
  • cahilliktir.

2014 yılı için vereceğim gelir vergisi yaklaşık 8750 tl'dir.

çalıştığım kurum kit kurumudur ve her sene kar etmektedir.
  • memurun da vergi verdiğini bilmemektir. "ne kadar vergi verdin söyle" diyip çıkarıp parasını iade edenleri biliyorum.
  • mal beyanıdır.

halk olmasa memura gerek yokmuş. devlet de kurmayalım amk.
hesabın var mı? giriş yap