• copy+paste gazeteciliği konusunda gerçek bir üstad. ayrıca trollere yanlamaya çalışıyor umarım başarılı olur.

https://twitter.com/…ergi/status/785063613333635072
  • bu adama hülooğğcu demek için afedersiniz biraz aptal olmak gerekiyor.

zaten son dönemde hükumete muhalif olmakla, devlete muhalif olmak karıştırılır oldu.

twitter'da takılan habercidir.
  • adapazarı'nda bir entelektüel. 1989'da doğmuştur ama tek başına değil, ikiziyle birlikte.

kanlı sancak adlı kitabı ile edebiyat dünyasını sarsmasa da "geliyorum" diyerekten titretmiştir. karakutu yayınları'nda güzel işler çıkarmış, skyturk'te bomba gibi programlar hazırlamış, yeniharman'da kısa süreli de olsa birbirinden güzel yazılara imza atmış, a haber'de arı gibi koşturmuş bir kemal tahirîdir.

şu an ankarada ikamet etmekte olup, profil yayınları'ndan iran hakkında bir röportaj kitabı çalışması yapmaktadır.

arkadaşım diye kıyak geçmedim, doğruları yazdım. beğenmediğim yönlerini bilahare yazacaim.
  • bu arkadaşın en büyük hatası sosyal mecralarda istikrarsız oluşudur.

normal şartlarda; gördüğüm en iyi edebiyat bilgisine sahip, iyi sayılabilecek düzeyde entelektüel ve nitelikli politik okuma yapma becerisine sahip nadir insanlardan.

fakat bu adamın bir huyu var ki, hiçbir zaman kabuğunu kırıp kendi ismini markalaştıramadı bu sebeple.
    bir gün rahmet surkov, öteki gün vurkaçoğlu malkoç bey, bir gün rahmetov bir gün bilmem ne ismiyle sosyal mecralarda görebilirsiniz bu arkadaşı. arada bir nick name, hesap vs. değiştirir sonra haftalarca ortadan kaybolur.

ben çok eskiden beri takip ediyorum bu arkadaşı. geçenlerde takip ettiklerim arasından uğur dündar'ın eski videosunu profil fotoğrafı yapmış birinin tweeti düştü önüme, "allah allah bu kim, niye bunu takip etmişim" dedim. profiline girmemle sercan olduğunu anlamam bir oldu. yazım stili neredeyse aynı çünkü.

buradan çizgisini beğendiğim bu arkadaşa haddim değil ama bir çağrıda bulunmak istiyorum. üstadım eğer sen istikrar yakalamış ve düzenli olarak haber yayma - entelektüel okuma yapma işini ismi cismi olan bir hesaptan yapsaydın taa yıllardan beridir, emin ol aynen ibrahim haskoloğlu'nun yaptığı gibi bir marka yaratırdın kendi isminden.

yine haddim olmayarak söylüyorum ki; o yetenek, o ışık sende zannımca var.
    şu hesabının bir ismi ve cismi olsun (mümkünse kendi isminle), gözünü seveyim değiştirme kullanıcı adını ve ismini. herkese aç hesabını ve istikrarlı bir şekilde kendini ifade et o hesaptan. düzenli bir şekilde vakit ayır oraya.

1 yıl bunu bu şekilde yap, emin ol youtube'da vs. kendi kanalını açar oradan yoluna bakarsın. gelecekte podcast, youtube veya doğrudan tv programı dahi yapabilirsin.

böyle bir arkadaşın iş yaşamında 9 5 çalışarak heba olması üzüyor beni.
    ha bir de, twitterdan beni (@thelordofcold) takip et yiğidim. muhabbetin keyifli senin biliyorum. kal sağlıcakla.

edit: tavsiye sözümü dinlemiş. tam olarak ne yazdıysam onu yapmış, yeni hesap açmış.
    belki de verdiğimiz tavsiye ile kendisi için hayırlı bir yolun başlangıcına vesile olduk.
  • twitter'da herkesten hızlı, doğru ve derli toplu haber sunan haberci. arada siyasi yorumlarını ve öngörülerini paylaşır ki çoğu da tutar. hiçbir haber sitesi takip etmeden sadece onu takip ederek gündeme dair önemli şeylerden haberiniz olur. hüloğcu denilmiş ama kendisi sıkı cumhuriyetçidir. twitter adresi: https://twitter.com/sercan_zorbozan
hesabın var mı? giriş yap