• bir nevi dark side'ın ramiz dayısıdır. 14. bölüm itibariyle coşmuş, coşturmuştur. izleyiciyi maymun etmiştir...

çok iyi bir stratejisttir. bir hamleden 10 adım öncesini kurgular. "içimdeki serdar bana neler fısıldıyor bir bilsen." demişliği vardır.

bu adamın geçmişini mutlaka öğrenmeliyiz. böylesine kurnaz, amacına ulaşma yolunda her türlü kötülüğü yapabilecek, herkesi ikna edebilen birinin nasıl olup da paralarını tükettiğini görmeliyiz.
  • herhangi bir amaca hizmet etmeyen, safi kötülük. ama yediği naneleri ezel'e bir bir anlatırken nasıl açık sözlü nasıl tatlıydı be bu adam.

--- spoiler ---

- derken baygın rahime öldü. az kalsın anlayamıyordum öldüğünü ezel!
    ...
    - eyşan gidince kaldık küçük rahime'yle.
    + bahar!
    - kız bir nefes alıyor, iki almıyor aynı anası gibi!
    ...
    - sonra sen geldin. nereden girdiysem bir açığını bulamadım, helal olsun! tam tası tarağı toplayıp gidecektim ki...
    + kenan birkan teklif yaptı.
    - yok, sağ taşşağı. * seni öldürürsem servet kazanacaktım. yoksa sefalet içinde çekip gidecektim. durur muyum hemen atladım!

--- spoiler ---
  • küçük yaştan beri kızlarını erkeklerin kucağını atıp, onları kullanarak milleti dolandıran kendisi değilmiş gibi, böyle ağlamaklı, sesini titrete titrete ''ailem için herşeyi yaparım!'' diyen karakter.

bu adam; anasını boyayıp babasına yeniden satacak , zaafı olmayan tek kişi olduğundan ramiz'i de yener, kenan'ı da yener. hatta cengiz'i bile yener.

benzer rollerin ustası salih ağabey döktürüyor yine.
  • ezel dizisinde herhangi bir bahanesi olmayan, tek doğal kötü ana karakterdir.
  • seneler sonra ezel’i tekrar izliyorum.. ve bu arkadaşın üzerine kimse gelmemiş dizide.. bırak bu diziyi, türk tv dizi tarihinde bunun üzerine kimse gelmemiş, gelememiş..
    orospu çocuğu.net..

edit: türkiye gazetesinde en çok cem küçük’ü severim..
  • (bkz: babacık)
  • ezel dizisindeki en tribal repliklerden birine can vermiş ruh hastasıdır: (doktor hakan azizler'e hitaben) "doktorluk gibi hocam, bizimki de ince iş. bazen ilk giricen, bazen de son çıkıcan!"

bi de, adamın lakabı "yakışıklı serdar" lan.
  • kendi tarifi "şehirli serdar usulü tavada alık" yapar ki hem gözleriniz dolar hem de abinin sanatını takdir edersiniz. tam bir hayatta kalma ustasıdır. bir bakmışsın rakibini ağzından girip burnundan çıkarak ikna etmiş, bir bakmışsın en gizli sırlarını öğrenip tehdit etmiş. yeri gelir on bir adet bıçak yarasından kurtulur bu herif öldüreyim desen de olmaz yani.
  • daha çok yakışıklı serdar olarak bilinen, ezel karakteri.
hesabın var mı? giriş yap