• deniz baykal'ın söylediği bir cümleyle siyasi literatüre de girmiş kedidir.

tayyip erdoğan'ın "laikliğin güvencesi biziz" sözüne baykal şu şekilde cevap vermiştir: "bizim genel merkezdeki kedi şero'ya ciğeri emanet ederim de sana laikliği emanet etmem."
  • gece gece attığı tweet ile güldürmüştür.

"sosyal demokratlar güzel konuşurlar ama bir şey yapmazlar demeyin, tırmalıyorum da"
  • karnını mıncırmak istediğim tatlı kedicik.
  • chp genel merkezi'nin üzerine yapıldığı şirin kedi. koskoca genel merkezde ezel ve ebedi tek varlık kendisidir. yaramazlık yapmaz. tam bir siyaset erbabı gibi ağır takılır. sırnaşmak için yemeğinizin bitmesini bekler, saygılıdır. bazen gider lobide takılır, bazen yemekhaneye iner iki tur atar gelir. nutuk atacak durumu olsa partiye genel başkan olur da kimse hayır demez.
  • yahu çok güzel kedi bu be! öyle kedi müptelası halleri ile kırıntı statü kapmaya çalışanlardan nefret ederim de ilgimi saklayamayacağım doğrusu.
  • böyle bir hastam vardı benim..
    şero..
    akineton bağımlısı.. gecenin köründe sarhoş ve kafa uçmuş şekilde acile gelir, akineton yaptırmak isterdi... ilk zamanlar pek bi muhattap olmadık birbirimizle, sallamadık sanırım birbirimizi... bir gün hemşireme çıkıştığını görünce başladı muhabbetimiz, hemşireme karışamazsın diye...
    dost olduk sonra...
    gecenin köründe arkasında 3-4 köpekle gelir, köpeklere acile girmeden, kürtçe; oturun derdi, otururdu garibanlar... sonra sallana sallana girerdi içeri... zaten ağzıyüzü yamulmuş, sallana sallana gelirdi. sol gözü zaten görmüyordu. (bizim dostumuz arkadaşımız olduğunu söyleyen birileri döverken, kör olmus.... kimse artık)
    neyse efendim, şero geldiğinde, o tsunami gibi üzerime çöken insan yığını açılırdı şeroyu görüp, aradan sıyrılıp gelip, çenemden öperdi... istirahat vaktini sorup, hastanenin ortasında, "ben bekliyorum muwiii hocaaaa" diye bağırır, köpeklerinin başına oturur, kürtçe şarkılar söyler, öyle kafasını sallardı... istirahat halindeyken, rahatsız etmemek için kapının önünde 3 saat soğukta beklediğini bilirim şeronun.. her zamani belinde bıçağı da olurdu, bi gün canımı sıkıyorlar şero dedim de, ayağa fırlayıp, kim sıkıyor söyle hocam diye bağırmaya başlamıştı...
    iyi adamdı şero, mertti, bebek hasta gördü mü, kafasına yana düşerek bakardı çocuk gibi... kim bilir belki de 2 kızı gelirdi aklına... kadıköyde sex shopları varmış... millete muayene ettiği hastalardan, yoğurt gelir, şero başka şeyler getirmeyi teklif ediyordu sürekli...
    ayrılacağım son nöbette geldi yine.. takım elbise almış bi de.. kardeşiyle gelmiş bu defa.. hocam sizi sayıklayıp duruyr bu diyor, kabul etmedim... dostluğumuza halel getirme, gece içtiğimiz sigaraları kirletme dedim de, öyle vazgeçti vermekten..
    kral adamdı şero..
  • chp'nin resmi kedisinin adı.

"chp genel başkanı deniz baykal, konuk olacağı ve bugün saat 21.00’de cnn türk’te yayınlanacak "liderler zirvesi" programına "türkiye’nin en sosyal demokrat kedisi şero"yu da getirecek. chp genel merkezi’nin inşaatından bu yana, işçilerin bakımı altında yaşamını sürdüren şero, baykal’ın talimatıyla partinin resmi kedisi olmuştu. "

http://www.hurriyet.com.tr/…dem/6757010.asp?gid=180
  • kendisi akp ajanıdır.
    önder sav'ın dinlenmesi olayına (bir parça ciğer karşılığında maalesef) alet olmuştur. deşifre olup izole edilince depresyona girmiştir.
  • "şeriatçı"nın neşeyle kısaltılmışı.
  • kum ve süt harcamaları anayasa mahkemesi tarafından usulsüz olarak değerlendirilen chp'nin kadrolu kedisi. bu ülkede incelenmesi gereken nice usulsüz harcama varken şero'nun kum ve süt harcamasının usulsüz kabul edilmesini kabul etmiyorum. hem de bu ülkede ne şerolar varken.
    http://www.radikal.com.tr/…id=1101094&categoryid=98

(bkz: şero'nun sütü)
hesabın var mı? giriş yap