şükela:  tümü | bugün
 • şişli mecidiyeköy'deki, 2 kez işimin düştüğü, ikisinde de epey memnun kaldığım msi'ın türkiye servisini sağlayan firma.

  ilkinde 1.5 yıl önce aldığım msi ge60'ım aldıktan 1 hafta sonra mavi ekranlar vermeye başlamıştı. araştırdım kurcaladım ram bozukmuş, aradım sordum "böyle böyle 2 adet 1333 mhz 4 gb ram var mı şehir dışından geleceğim günü birlik aynı gün halledebilir miyiz?" dedim. kontrol etti var getir dedi götürdüm 30dk'da ilgilenip hallettiler.

  ikinci problemim geçenlerde baş gösterdi, msi ge60'ın kronik fan problemi hat safhaya gelip artık fan iyice bozulunca(sürtmeler garip sesler) aradım yine önce sordum sonra götürdüm. telefondaki kişi hallederiz ya getir havasında konuşmuştu, götürdüm 1 hafta 10 gün dediler oradakiler. ben öğrenci adamım ödevim var işim var bilgisayara ihtiyacım var diye diretsem de, pek takmadılar. sonra mecbur bıraktım çıktım dönerken aklıma geldi, yine aradım telefonla operatöre bağlandım, "böyle böyle dediler, benim ihtiyacım var, ben parası neyse verip garanti kapsamı dışında alayım fanı, hemen hallolsun yeter ki." dedim. adam sağolsun "madem o kadar önemli ben arkadaşlara bildireyim araya sıkıştırsınlar garanti kapsamında halledelim." dedi. çok sevindim teşekkür edip kapattım filan. aynı günün akşam saatleri telefon geldi, bilgisayarınızın fanı değişti, şu bu detaylı rapor verdi adam. yarın gelip alabilirsiniz dedi gittim aldım, bir güzel de temizlemişler.

  ayrıca (bkz: servispoint.com)
 • bios update için aldığı anakartın pinlerini kırabilme becerisi göstermiş şirket.

  bundan sanırım 1,5 sene önce msi h61 anakart aldım vatan bilgisayardan. sonra bir sonraki nesil işlemci aldım. anakarta bios update yapmam gerektiği ortaya çıktı. sonra bunun için vatan bilgisayar'a ürünü verdim. istanbul'da olmadığım için bu işlem oldukça uzadı. kardeşim ürünü bir türlü götürüp vermedi, sonra da gidip almadı. neyse sonunda istanbul'a geldiğimde ürünü aldım. işlemciyi falan taktım. çalışmadı. sonra işlemciyi çıkarttım bir baktım ana karttaki 5-6 pin yamuk ya da kırıktı. ben de sinirlendim gittim asrock z77-extreme3 anakart aldım gayet güzel bir fiyata. çünkü beklemekten bıkmıştım. zaten bios update için giden anakartı kıran adamlardan bir şey beklemiyordum. kesin "anakart pinlerini sen kırmışsın" falan derlerdi. istanbul'da da olmadığım için de uğraşmadım, benden başka uğraşan da olmadığı 180 liram çöp oldu. tişikkürler servispoint.
 • -image atmak- derken kast ettikleri şey sıfır backup ile alete format basmaktır.
 • ge70 klavyelerine 3 gün içinde 10$ zam getiren firma. dolae hızla artarken zam yapmaları ayrı bir garip. bir de şu "fiyatlarımıza kadeve dahil değildir" lafı beni katlediyor. çalışanlarından memnun olduğum fakat şirket fiyatlandırmalarından memnun olmadığım şirket.
 • ...
 • sağlam malı bozup geri veren bir oluşum.
 • 500 dolarlık bilgisayarın monitörüne 350 dolar çeken oluşum semtteki bilgisayarcıya 100 dolara yaptırırım.
 • profesyonel testlerden geçen ve sorunlu oldugu %100 belli olan msi gaming 5 anakarti inceleyip, sorunsuz diye rapor vererek geri yollamis firma. helal olsun, baska bir sey diyemiyorum.

  arizali bir ürününüz varsa hiç ugrasmayin, bosa zaman kaybi.
 • internette araştırma yaptığıma göre bayağı kötü bir servis ve garanti sağlayıcısı. msi notebook cihazımın harddiskinden ses geliyor servise götürmeyi düşünüyorum lakin şikayetvar yada forumlardan okuduğum kadarıyla cihazı bozup geri veriyorlarmış. cihazımı götürüp götürmeme konusunda kararsızım. bilgisi olan arkadaşlar yeşillendirebilir mi ?

  edit: (bkz: nesnesel insan) adlı yazarın önermesi üzerine 16/04/2018 taihinde cihazımı şişli servispoint'e götürüp bıraktım. aynı gün içerisinde cihazımın soğutma sistemi komple değişti harddiskim'i değiştirip yenisi takmışlar birde bios güncellemesi yapılmış. servisin hızından ve hizmetinden memnun kaldım. bilgisayarıma bakan teknisyen, mustafa kültür adlı beyefendiyi arayıp telefondan bilgi aldım. cihazıma yapılacak işlemleri söyledi ve bilgilendirdi, ilgisi ve hizmetinden gayet memnun kaldım. internette yapılan yorumlara bakıpta gitmemezlik yapmayınız gayet iyi bir servis. eğer cihazınız ile ilgili bir sorun var ise hiç çekinmeden götürebilirsiniz.
 • garantisi devam eden 500 dolarlık laptop'a 760 dolar tamir ücreti çıkaran rezalet servis. biz öğrenci değiliz. her gün dolar siciyoruz ve 760 dolar para mı??!
  öpülmek isteyen msı laptop alsın. sonra bir gün laptopu aniden kapansın ve teknik servise gitsin. serviste saçma sapan sebeplerden garanti dışı kalsın. sonra da 700 800 dolarlık tamir ücretleri çıksın. alın size msı türkiye'nin özeti. alma, aldırma.