• çook güzel şarkı. vokalleri şebnem ferah yapmış. sözleri de şööle

ben hala ölürüm
    plastik çiçekli gizli bahçemde
    sessizlikten kaçar
    siğinirim yorgunluğun koynuna
    apansiz uyanir
    düşlerin tek güzel yerinde
    ararim tadini
    eve dönmenin
    yolu bilmenin

kimin kimin bu sessiz eller
    mor halkali yarali gözler
    kiyilarima vuran sen misin

kimin kimin bu kör gözler
    bu varişsiz yalan sözler
    adini unutan sen misin

ben hala ararim
    bilinmeyenin ulaşilmaz balini
    kaçarim kalabaliktan
    yalnizliktan
    dostumuz ölümden...
    apansiz uyanir
    ararim tadini
    eve dönmenin
    yolu bilmenin

kimin kimin bu sessiz eller
    mor halkali yarali gözler
    kiyilarima vuran sen misin

kimin kimin bu kör gözler
    bu varişsiz yalan sözler
    adini unutan sen misin
  • teoman & bülent ortaçgil konser düetinde şarkıya başlamadan önce aralarında geçen diyalog şahanedir.

b: bülent ortaçgil
    t: teomen
    s: konsere gelenler

b: ben aşağı yukarı 30 yıldır kimsenin şarkısını söylemedim şimdiye kadar.. hep kendim için çaldım durdum. ama bir şarkı yazarının şarkısını söylemek isterim doğrusu. bu da çok uzun zamandan beri bildiğim bir teoman şarkısı. hatta... ne o? ke-kent ozanlarında ilk kez teoman'ın bu şarkısını dinledim. kent ozanları diye bir albüm vardı. bilenleriniz vardır herhalde. orda teoman vardı. tek gitarıyla çalıyordu bu şarkıyı. hemen sordum kim bu çocuk diye.
    t: hatta röportajda okudum ben.
    b: öyle mi?
    t: beni övüyordun falan.. tanışmıyoruz o zamanlar..
    b: hehehehe
    t: sonra ben hemen telefon ettim:)
    s: kahkaha atmakta..
    t: abi dedim beni övmüşün çok teşekkür ederim..
    b: hehehehe
    t: ayrıca bil ki herkese söylüyorum dedim. tamam herkese yayabilirsin dedin.
    b: hehehehehe
    s: (seyirci kahkahaya kahkahayla karşılık veriyor)
    t: bülent ortaçgil beni övüyor...

b: ben hala ölürüm
    plastik çiçekli gizli bahçemde
    sessizlikten kaçar
    siğinirim yorgunluğun koynuna
    apansiz uyanir
    ararim tadini
    eve dönmenin
    yolu bilmenin....
  • teoman eserlerinden en bi güzel olanı şüphesiz. o nasıl bi giriştir arkadaş. tüyleri diken diken eden cinsten.. sözler desen hangi kafayla yazılmış merak etmekteyim.

entry sayısının azlığından da anlaşılacağı üzere henüz keşfedilmemiş bu güzelim şarkı. malum "aşk tesadüfleri sever" filminde ünlenen "eylül akşamı" gibi de olmaz umarım sonu.
    dillere dolanmasın, bilmesin herkesler..

"ben hala ararım bilinmeyenin ulaşılmaz balını.
    kaçarım kalabalıktan, yalnızlıktan, dostumuz ölümden.."
  • sebnem ferah'in "bagirmak istiyorum ama hayir bagirmamaliyim.." gibi cikan korkunc acitici haykirislari sayesinde kalbimin tuylu bir organ oldugu konusunda supheye dusmus durumdayim. evet kalbimin tuyleri diken diken oluyor, tam olarak hissettirdigi bu. cok sessiz sakin bir sarki ama iste o bagirislar yok mu o bagirislar.. ah sebnem ah..
    bi de "plastik cicekli gizli bahce" fake plastic treesi animsatti. teoman fena seyler dinlemiyomus o zamanlar dedim ((bkz: vur seni beni/#1475221))
  • teomanın en tadından yinmez albümünün, en tadından yinmez ikinci şarkısı..

birincisi için (bkz: hiç kimse bilmez)
  • teoman adli sanatcimizin yorumlamis oldugu enfes bir sarki.
  • balans ve manevra'nın soundtrackinde yeniden düzenleyip seslendirmiş teyoman efendi bu parçayı. fakat güzelim şarkıyı son zamanlardaki sikör kıvamlı ses tonuyla seslendirmesinden mütevellit batırmış. hani nerede ilk albümündeki o itinalı, yaptığı işin kaygısını güden teoman'ın sesi ? hani o teoman ? canım istedi yaptım söylemi de bir yere kadar artık. bir bu parça, bir de yollar... rahat bıraksın onları, bildiğimiz gibi kalsınlar. teoman sağ biz selamet.
  • teoman'ın çok fazla ortaçgil dinlediği bir dönemde yapmış olduğunu hissettiğim şarkının adı. sonradan ortaçgil tarafından cover yapılması da manidar olmuş. tokmak gibi sözler su gibi müzik.
    o değil de bu şarkıyı yapan adam nasıl olmuş da duş muş gibi şarkılar yapmış dedirtmiştir bu yazara.
  • insanın kendi kendine, umutsuzca "teoman bir daha bu kadar güzel bir şey yapabilecek mi acaba?" sorusunu sormasına neden olan, enfes parça.
  • o eski teomanı özlediğim anda karşıma çıkan şarkı..nasıl da gözden kaçırmışım?

peki bu hissettiğim..nasıl bi' mutluluk?

hüzünle karışık..
hesabın var mı? giriş yap