• sevgi anlasmak degildir.
    nedensiz de sevilir.
    bazen kücük bir an icin
    omur bile verilir.

sevdim seni bir kere baskasini sevemem.... diye baslamis olan bir sarkinin arada kalan dizeleridir. alkol alindigi zaman eski sevgili dusunulerek soylenen ilk sarkilardan biridir*
  • sevgi yerine ask kullanılsa daha dogru olabilecek söylem. asktır zamanlı zamansız kapıyı calan, oradan kovsanız bacadan girip sorgusuz sualsiz yüreğinizin orta yerine küt diye oturan ve bir gün kumdan bir kale gibi dagılan. sevgi ise tapınaktır her tuglasını binbir emekle koydugunuz, harcına kalbinizi, ruhunuzu, tutkunuzu kattıgınız. ne fırtınalar geçirir de yıkılmaz kolay kolay. bir değil binbir neden vardır sevgiyi ayakta tutan ve çok daha yücedir askdan...
  • (bkz: sevgi)
    (bkz: tutku)
    (bkz: ask)
    (bkz: seks)

bu cumleyi soyleyen insanlarin bu kavramlari karistirdigina inanilir
  • (bkz: mı acaba)
  • gerek ozdogan abımız gerekse teomanın zamane cıtırlarını gotururken seni seviyorum yalanlarına kılıf bulma çabasıdır. ha çok işe yaradığı da görülmüştür. "beni nasıl hemen sevebiliyosun" sorusunu soran beyninde küçük kırıntılar bulunduran kızlara verebilecek yanıt arayan özdemir amcamın kafasına elma düşünce ampul da yanmış sayılmıştır.
  • çok aşık, yeni başladığım bi ilişkide "bazen küçük bir an için ömür bile verilir.." kısmı ile beraber mesaj olarak yolladığım, ancak şarjım bittiği için arkadaşımın telefonundan yolladığımı unutarak altına isim yazmayınca sevgilimin ben olduğumu anlamayıp, x bir hayranından geldiğini düşündüğü bu mesaja karşılık... "çok güzel söylemişsin de kimsin bakalım sen? :))) şeklinde isterik bi cevap atmasıyla taşa döndüğüm şarkı sözü..
  • "sevgi anlaşmak değildir" derken çiftin birbiriyle iyi geçinmesini kast etmeyen, "sevgi bir sözleşme değildir" demek isteyen şarkı sözüdür. (bkz: şair burda bayrağa seslenmiş)
  • kisacasi "gonul bu, ota da konar b.ka da" anlamina gelen sarki sozu.
  • seni sevdim ama bunun bir nedeni yok, yani senin diğer insanlardan bir farkın, bir özelliğin yok piyango sana vurdu işte demek gibi bir şey.
hesabın var mı? giriş yap