• dul kadınlara vericek olan ve yasalaşma aşamasındaki maaşın istisnasıdır. yani diyor ki kocan öldü ve sen evinde efendi gibi oturuyorsan sana 250 tl aylık maaş. (250 tl iyi para valla çok bile)

eğer ki eşi ölen (dul) kadın evli olmasa bile bir erkekle birlikte görülüyor, erkekle ilişkisi olduğu tespit ediliyorsa bu maaş kesilecektir. yani burada da diyor ki eşin öldü maaşı aldın ama bir erkekle ilişkin varsa hemen ona karşı muhtaç duruma düş. eğer bir erkekle ilişkin varsa o sana zaten bakar, hemen sana bağladığım bu muhteşem maaşı keseyim, sen erkeğinin eline bak. çünkü sen kadınsın ve yanında erkeğin varsa özgürlüğün artık onun elindedir ve onun kölesisindir.

bu yasayı kim oturup düşünüp bu hale getirdiyse allahı ona dul kadın olmayı nasip etsin amin.
  • yaran zaytung haberleri kategorisine rahatça girebilecek olan haber.
    nasıl tespit edeceklerini merak ettiğimdir ayrıca. mahalleliye mi soracaklar? olmadı facebook ilişki durumuna bir göz atsınlar.
  • artık kim kiminle sevgili kim kiminle yatıp kalkıyor devletin bundan haberi olacağının göstergesidir.
  • ispiyoncu bir toplumda yaşadığımız için sevgilisini gizlemesi gerekecek kadın. gerçi hali hazırda imam nikahlı yaşayıp, eski eşinden kalan maaş ile gül gibi geçinip giden kadınlar var bu ülkede. ben kocasından boşanıp babasından maaş alan kadın biliyorum. kocası ile resmen boşanmış aynı çatı altında yaşıyor. eve ek gelir de geliyor.

işin bu tarafından bakınca iyi olmuş diyor insan.

bir de sahiden muhtaç olan ve aslında sevgilisi olmayan kadına düşman olanların yapacakları '' sevgilisi var'' ihbarı ve sonuçlarını düşünüyorum. bu ülkede iftira atmayı seven halk da az değil.

bu ülkede kanıt peşinde dizisini, polisin sırlarını ifşa ediyor diye ihbar eden salaklar var.
  • aklıma yeni yeni küfürler getirmiş yasadır. devletimiz sağolsun küfür dağarcığım son 10 yılda acayip gelişti.
  • devlet baba: "kim o lavuk yanındaki bacım?"
    dul bayan: "uff snne be slk!"

gibi diyaloglara sahne olabilecek düşüncecik.
  • bir erkekle birlikte yaşadığı tespit edilen kadınların kastedildiği uygulama.
    (bkz: http://www.hurriyet.com.tr/…nomi/20095309.asp?top=1)

eski kocasının maaşını ya da dul maaşını neyse kaybetmemek için resmi nikah kıymak istemeyen kadınları bizzat gördüğüm için şerefsizim aklıma gelmişti dedim hatta haberi duyunca. hem eski kocanın/devletin neyse parasını ye hem yenisinin, oh ne ala memleket. ha çoğu örnekte o ikisini toplasan bir ev geçinmez o da ayrı konu, ama madem ayranın yok içmeye.. bırak dul maaşını yeni kocayı falan ihtiyacın varsa çalış o zaman.

aynı zamanda babasından aldığı yetim maaşından yararlanmaya devam etmek için kocasından resmen boşanıp beraber yaşamaya devam edenleri ve tabi bu maaştan vazgeçmemek amacıyla hiç evlenmeyip beraber yaşayıp, çalışmayıp, babasından gelen maaşı yemeye devam edenleri de kapsayacak uygulama.
    sonuçta devlet size bakmak sorunda değil. geride kalan çocuğa bir yardım mahiyetinde bu maaşı veriyor. yoksa tüm kadınlar otursun eski kocanın, ölmüş babasının maaşını yesin. bu kötü niyettir. sağlıklıysan çalışabilecek durumdaysan yapabileceğin bir iş varsa çalışırsın. ama çalışamıyorsan, yalnız yaşıyorsan bir can yoldaşın eşin yoksa bu maaşı alıyorsun.
    sırf borçlarını ödeyebilmek için boşanan çiftler var hem kadının babadan maaşı gelsin, hem adamın maaşı ki o borç ödensin. ama tespiti halinde büyük tazminat var işin ucunda. evet polis tespit ediyor ve devlet kişiye tazminat davası açıyor. öyle ahlak zabıtası, maliye bık bık diye ötenler bilsin ki burada haksız bir para alma durumu var, devletin parası, tüyü bitmemiş yetimin parası diyorsun ya işte o.
  • bir komşumuz vardı dul. kocası hollanda'da iş kazasından ölünce buna maaş bağlanmış. yalnız tekrar evlenirse kesilmek şartıyla. o da biriyle imam nikahı kıydı. maaşı kesilmedi. hala da alıyor.

yine efsane midir bilinmez şöyle bir şey duymuştum: almanya'dan emekli amca henüz sağ olduğunun delili olmak üzere 6 ayda bir parmak izini mektupla almanya'ya gönderirmiş. ölünce çocukları bunun ilgili parmağını kesip öyle gömmüşler ve kesik parmağı buzdolabında saklayıp yıllarca maaş almaya devam etmişler.

peki anadoluda karısını boşayıp, ölmesi yakın olan babasıyla evlendirerek dul maaşına konan erkekleri duydunuz mu hiç?

bu düzenleme de böylesi sahtekarlıkların önüne geçilmek için düşünülmüştür. hemen öyle gaza gelmeyin.
  • devletin, kocası ölmüş ve sosyal güvenliği ekonomik bağımsızlığı olmayan kadını, kendi sırtından başka bir adamın sırtına atma biçimi. kendi vatandaşına destek olmamak için yarattığı bir nevi bahane, bir nevi kılıf.

sen devlet olarak güvencesi olmayan bir vatandaşının aylık iaşesini kendine görev değil de yük olarak görüyorsan, elin adamı ne olarak görür neler yapar, allah bilir.
  • peki fuckbuddylik müessesesi bu durumdan etkilenecek mi?

biraz daha sert bir kıvama getireyim soruyu.

bu maaş kadının seks yapmama karşılığında aldığı bir ücret midir ? bu ücretten seksten mahrum kalan her kadın yararlanabilmekte midir ?
hesabın var mı? giriş yap