• (bkz: yeni rakı)
  • eger ayrılan arkadas kız ise teselli eden arkadas da erkekse, erkek icin yeni sulara yelken acma vakti gelmiş demektir.
  • "aman sana kız/erkek mi yok"
    "elini sallasan ellisi"
    "hem zaten birbirinize hiç yakışmıyordunuz, çok çirkindi o."
    ve bu gibi cümlelerle yapılabilecek teselli şekli olsa gerek.
    ayrıca alkole başvurulabilinir teselli edilirken hani unutmak amaçlı ve fakat dikkat edelim kimse sokağa çıkmasın alkollüyken nitekim ben sokakta sızanları duydum.
  • - ohaa, daha ne yapacaksin be, bi dolu sey yapmissin, yapmaman gerekenleri bile yapmissin. siktirsin gitsin, bariz her sey ortada, sevmiyor, istemiyor abi seni! silkelen, kendine gel!

teselli cumlesi budur. bunlari tekrar edin, onu ofkelendirin. ofke yumusamanin onune gecip, guzel seyleri hatirlama riskini ortadan kaldiran tek seydir.
    tabii nasil ayrildiklari falan da onemli bu cumleleri kurmak icin. arkadasiziniz bir haksizliga kurban gittigini ve ayrildigi sevgilisinin dangozun teki oldugu konusunda keskin fikirleriniz varsa, canınız arkadasinizin ona geri donme ihtimalini ortadan kaldirabilecek seyler soyleyin.
    yoksa uzulme, etme, ya aman sana kiz/erkek mi yok cumleleri hikaye. gercekten iyi bir dinleyici ve objektif bakabilen bir insansaniz en dogru seyleri, en aci bicimde soyleyin. bos teselli cumleleri bi boka yaramadigi gibi arkadasinizda "amina kooim sevgiliden ayrildik, dogru durust tek laf edecek bi arkadasim bile yokmus meger, ne bahtsiz insanim ben yauuu" buhrani yaratmasin.
  • yüzünü dökme küçük kız şarkısı kaydedilip isminin başlığı ile facebook profiline yüklenir.
    çok işe yarar..
    sevgili sizi kıskanıp geri döner :)
  • eğer arkadaş erke ise ve sizde erkek iseniz arkadaş genelde bu konu hakkında detay konuşmaktan sıkılacaktır hele soru sorulmasına cevap beklenmesine hiç tahammül edemeyecektir. bu durumda yapılacak en güzel hareket elinizi sessizce omuzuna koyup 5-10 saniye beklemek olacaktır. bu kısa temas muhtemelen ona kendisini biraz daha iyi hissettirecektir. çok ta zorlamamak gerekir, çünkü yapılacak ilave şeyler beyhudedir, onun hüznünü kederini azaltmayacaktır. zamanla unutur geçer...
  • -ben şimdi onun aq sen takma kafana.
    demek suretiyle arkadaşın yüreğine su serpilebilinir.
  • bazısı öyle bir teselli eder ki, o teselli için bile ayrı bir teselliye ihtiyaç duyarsınız. bizim danalardan birine dert yanıyorum bir gün;
    -ya işte benim canımı asıl yakan kısmı, bik bik bik.....
    +olm boşver yaa, ver yaragı gitsin.
    -......................

olm rıfat, arkadaşlıklarını tekrar gözden geçireceklerim listesinde bir numarasın, ona göre.
  • bant kaydıyla konuşmak gibidir bazen.
hesabın var mı? giriş yap