• 1.hemen sevgili yapmaya çalışma. belkş tekrar barışırsın.
    2. hemcinslerinle takıl bir süre.
    3. yalnız kalmamaya çalış çünki yalnızlık durumu daha da vahim hale getirir.
    4. bu durumun tadını çıkar. ağla, kır dök, iç dibine kadar vs.

hayat acısı ve tatlısıyla keyiflidir. çektiğin bu acı seni olgunlaştıracak ve de daha doğru tercihler yapmana olanak sağlayacak.
  • norveçli balıkçıların kullandığı nötrocina ile her gün ellerinizi kremleyin.
  • -ilk bir ay zor geçecek muhtemelen.severek ayrılmışsanız gerçekten,her gün ağlayacaksınız,geçmişi düşüneceksiniz,aklınızda olan tek şey o olacak.eğer uzaklaşma imkanınız varsa uzaklaşın eski sevgiliden.benim gibi uzaklaşma imkanınız yoksa,buna bir gün alışacaksınız birkaç ay zor gelse de.

-onunla arkadaş kalmaya çalışmayın,bir faydası olmayacak size.eski anılar kafanızda canlanacak,neydik ne olduk diyeceksiniz,yapmacık bir arkadaşlık olacak olursa eğer.kafalarda umut var mı diye bir soru işareti bulunduran bir arkadaşlık olacak çünkü.

-fotoğrafları ve konuşmaları silmek istemeyebilirsiniz,onlara tekrar tekrar bakmak isteyebilirsiniz.eğer silemiyorsanız,onları bilgisayarınızda kolayca bulamayacağınız bir yere koyabilirsiniz.telefon elinizin altında olacak,bakmaktan alıkoyamayacaksınız kendinizi.

-kesinlikle ayrıldıktan sonra bir mesaj atmayın.bu hatayı kendim yaptım ve pişman oldum.çünkü sizin hala sevdiğinizi biliyor olacak mesajı atınca ve eğer ayrılan taraf oysa egosu tavan yapacak.

-2-3 ay sonra kendinizi az da olsa başka şeylere vermeye başlayacaksınız.örneğin,ben kendime bir hedef koymuştum şu ortalamayı yapmak istiyorum diye ve ders çalışmaya verdim kendimi.ilk zamanlarda zor geldi tabiki ama hedeflediğim ortalamaya ulaştım ve bu bana bir mutluluk verdi.kötü ruh halime rağmen,bir şeyleri başarabildiğimi gördüm.

-arkadaşların da bu süreçte büyük önemi vardır.ilk 1-2 aydan sonra sosyalleşmeye başlamanız unutma sürecini hızlandırabilir.size gerçekten değer veren,kötü gününüzde sizi sıkılmadan bıkmadan dinleyebilen arkadaşlarınızı bırakmayın.onlarla bol bol vakit geçirip eğlenin.

-sevilme duygusunu sadece aşk anlamında değerlendirmeyin.bir arkadaşınız,anneniz,babanız,kardeşiniz tarafından seviliyorsanız eğer bunun kıymetini bilin.ailenizle de vakit geçirmeye çalışın bol bol.

bu süreçten yakın zamanda geçmiş ve atlatmış biri olarak söyleyebilirim ki,hayat çok kısa,size değer vermeyen biri için vaktinizi boşu boşuna harcamayın.ilk etapta boşu boşuna demeyeceksiniz benim gibi ama zaman ilerledikçe her şeyde bir hayır olduğunu ve bu sürecin sizi olgunlaştırdığını öğreniyorsunuz.
  • mastürbasyon sıklığını arttırarak tüm önerilere yüz çevirip kendi gökyüzünde kanatlanabilirsin genco.fazla duyar kasmaya gerek yok
  • bol bol uyuyun.
  • fazla düşünmemeye çalışıp zamana bırakın, sosyalliğinizi yitirmeyin, sizi haketmediğinden eminseniz pişmanlığınız olmayacaktır.
  • ayrılık acısının keyfini çıkartın.
    sonuçta: ayrılık da aşka dahil...
  • abartmayın.
  • iki,üç güne barışacak olanlar boşuna insanları uğraştırmayınız.
  • er kişi için hayalara bengay ve türevi kas gevşetici sürmek.
hesabın var mı? giriş yap