• sevilmiyordum...bunu anlamak zor değildi, sevilmediğini anlayamayan bir adam yoktur. bir çiçeğin canlı mı kurumuş mu olduğunu anlamak kadar kolaydır hem de...

lan, üç noktalar... siktirin gidin lan ayak altından, ne ayaksınız lan siz.

hah, ne diyordum. evet sevilmiyordum.

ama bir adam bunu anlasa bile kabul etmez yeğenim. onur, gurur, bok püsür diyip adamın canını sıkmayın. aramızda "aşk yalan", "ben bi daha sevmeyecem" diye ağlayan gudikler yarın bir gün aşık olduklarında o lafları unuturlar ya, aynı o biçim işte.

gidemiyorsun arkadaş. sanki sevecekmiş gibine geliyor, "gibi gibiyim" diye yarrak gibi dolanıyorsun sonra ortalıkta.

bir şey devam ediyor da ne devam ediyor anlamıyorsun. kendince bir şeyler yaşıyor, hayallerde uçuyorsun. sen halbuki kapının önüne konmaya üşenilmiş bir torba çöpsün. bir gün kapı yüzüne kapanacak. bunu anlamıyorsun işte.

bir kevaşelik var elbette. seven insan ilişkisini devam ettirir de sevmeyip de gönül eğlendirenlerin ta amına koyım.

gelin lan üç noktalar entry bitti, matah laflar etmişim gibi dizilin altlara...
    ...
  • onla mutsuz olmayı onsuz mutsuz olmaya tercih etmektir bazen.
  • evliliklerin yarısından fazlasının tanımı olan eylem.
  • başında 'sevgim yeter ikimize.' ortalarında 'ben ağlarım ikimizin yerine.' sonunda 'ayrılmam sarılırım hayallere' ..olarak süregelmesi muhtemeldir.
  • ne tuhaftır ki, balkan savaşı'na dair ömer seyfettin'in naklettiği bir anı, bana hep bu durumu hatırlatmıştır. o savaşta çekilen acıların yanında hiçbir şey ifade etmeyen küçük burjuva acılarımız, bu anının içinde ufacık, ama pek anlamlı bir yer bulur:

"... yeri kazıyorlardı. meğerse açlıktan bir nefer ölüyormuş. ağzından köpükler akıyordu. zavallı daha tamamıyla nefesi bitmeden, kazılan mezarının kazma seslerini işitiyordu."
  • hayatımda sadece bir kez yaptığım ve onda da boyumun ölçüsünü fazlasıyla aldığım için artık yapamadığımdır.

en güzeli, en ufak bir şüphede pılıyı pırtıyı toplayıp gitmektir; zor olsa da. zira devam etmek daha zor olacaktır. aynı şeyi sevdiğinizden şüphelendiğinizde de yaparsanız eğer, daha şık olur bak. allah herkese hem karşısındakinden hem de kendinden emin olunan ilişkiler yaşatsın tabi. dinimiz. amin.
  • kadın ise eğer devam eden bu ilşkiye muhtemelen bir diğer dalı henüz sağlam tutamadığı içindir.
  • canını bile bile acıtmaktır. yanımda olması bile yeter demektir bazen. yanlış olduğunu bilirsin ama bitsin diyemezsin. belki bir gün sever dersin bir umutla. kendini kandırdığını da bilirsin ama bunu kendine bile itiraf edemezsin ki.
  • kan kusup kızılcık şerbeti içtim demektir.
  • çocukluğumuzdan beri beynimize kazınanların sonucunda yaptığımız yanlışlardandır. emek harcayıp sebatla beklersek güzel günlerin geleceğini umar dururuz... öylece dururuz işte... "hadi len diyip" yolumuza gidemeyiz bi türlü... hani acı çekmek de ruhu arındırır ya, zannımca salaklıktır ama bi kere bu boku yedikten sonra öğrenilir ancak...
hesabın var mı? giriş yap