• saldıray abi'nin en sevdiği parçalardan biri.
  • felsefesi sonuna kadar desteklenmesi gereken şarkı. yatağa küs girilmez arkadaş. sevişin, barışın, uyuyun. adamı hasta etmeyin.
  • "ilişki terapistine giden evli (ya da evli olmayan) arkadaşlarınız olmuştur illa ki.
    benim oldu birkaç tane.
    elbette sorunları farklı farklı idi. ama hepsinin terapistinin söylediği ortak bir şey vardı ki yatağınızı ayırmayın... ne olursa olsun birbirinize dokunun.

dokunmaktan kasıt elbette illa ki sevişmek değil.
    bazen minik bir dokunuş iki kalp arasındaki çok taşı kaldırmaya yetebiliyor.

her şeyi tüketip önemsizleştirdiğimiz gibi aynı yatağa girmeyi de ayağa düşüren bir nesliz biz...
    halbuki aynı yatakta yatmak çok çok özel değil mi...

sevdiğinin nefesini hissetmek,
    elini uzatınca ona dokunabilmek,
    korkmamak karanlıktan,
    sarılmak bazen, hava çok sıcak değilken,
    "hayatım bi bardak su verebilir misin" dediğinde kalkıp getirebilmek,
    sabah gözünü açınca yanında onu gördüğüne şükredebilmek...

çok özel idi bunlar. ama biz tükettik... kıymetini bilmek bir yana, yanımızda kimseyi istemedik, işi bitince gitsin diye dua ettik...

oysa böyle miydi...

kutsaldı tek yatak tek vücut olmak
    mahremimiz idi orası...
    mola yerimizdi yol arkadaşımızla.
    ve her ne pürüz çıkarsa çıksın o yolda, söz vermiştik sevişmeden uyumayacağımıza..."
  • herkes birbirine gönderdiği için depresyona sokan şarkı. "lan herkes sevişiyor ben mi sapım bitek" diye. oysa kimsenin seviştiği yok genç, sakin ol dostum!!!

o değil de, orhan abi sana bir çift sözüm var. sen ki bekar bi adamsın. karı kız peşindesin bak tüm mahalle biliyo. utanmıyo musun elin gencecik kızlarına sevişmeden uyumayalım diye şarkı göndermeye? annene şikayet edicem. ayıp yaff... hele mustafa amcadan ve dayımdan hiç beklemezdim. banane sizin seks hayatınızdan?
  • sıla'nın imza isimli ikinci albümünün çıkış parçası.temennisi bile kendi başına kullanılabilir cümle iken şarkısı pek hoş olmuş.ahanda sözleri :

hiç çaresi yokmuş gibi mecbur kalanlardan mısın
    gitmek zor mu senın için,
    mevcut duruma alışanlardan mısın
    aşk yok mu sence
    sevişmek herkesle aynı mı sence
    kalp yok mu sence
    hayata üşenenlerden misin sende

ister kırılıp dökülelim
    ister yok olup dirilelim
    sevişmeden uyumayalım
    anlaşmadan ölmeyelim..

hiç cesareti yokmuş gibi
    mecbur susanlardan mısın
    uçmak zor mu senin için
    yürümeye bile korkanlardan mısın
    aşk yok mu sence

sevişmek herkesle aynı mı sence
    kalp yok mu sence
    hayata üşenenlerden misin sende

ister kırılıp dökülelim
    ister yok olup dirilelim
    sevişmeden uyumayalım
    anlaşmadan ölmeyelim..
  • teoman bu lafı söyleyenlere karşıdır, der ki "nasıl anlasınlar seni beni acıkmadan yiyenler, uyumadan önce ayaküstü terlemeden sevişenler?"
  • facebookta bir anda herkesin videosunu profiline postlamasıyla, varlığından haberdar olduğum sıla şarkısı. az önce de kardeşim evde bangır bangır dinlediği için neye benzediğini de öğrendim. cidden bu ve benzeri milyon tane şarkıdan bu şarkıyı ayıran nedir? sözler vasat, daha önce de söylendiği gibi mısra düzeni kötü vs. hadi radyoların çalmasını bir parça anlıyorum, sivri isimli parçayla çıkış yaptık milletin aklını aldık mantığıyla playlistlerine bu şarkı verilmiştir firma tarafından. ama kötü şarkı kötü şarkıdır. bu da kötü bir şarkı, çok çalınması, herkesin profiline klibini koyması bunu değiştirmez.
  • sevişmeden uyumayalım, terli terli su içmeyelim, betona, taşa oturmayalım...vb sağlıklı yaşam önerileriyle devam edesi şarkı
hesabın var mı? giriş yap