• stargate sg-1 dizisinde, kurulan birçok sg takımlarından en önemlisidir. dizi boyunca çoğunlukla bu ekibin maceralarına tanık oluruz. takım: albay jack o'neill, yüzbaşı samanta carter, dr. daniel jackson ve jaffa halkının özgürlüğüne inanan teal'c'den oluşur. sg-1'in nihai amacı yabancı teknolojiler keşfetmek olsa da, yeni ırklarla tanışmışlar, goa'uld ve ori gibi sahte tanrıları yok etmekle uğraşmışlardır.
  • iett'nin kadıköy - sabiha gökçen havalimanı arasında havaş gibi şehirlerarası man fortuna otobüslerle işlettiği yeni hattın adı.

yarım saate bir kalkıyor ve 8 lira ücreti var. akbilsiz bir insanın e-10'a 5 lira verdiğini düşünürsek bence fiyat verilen hizmet için gayet iyi. yolculuk yarım saat sürüyor..

kadıköy'deki e-10 durağında rıhtım caddesine bakan şekilde durursanız sağ çaprazda 10 metre ötedeki beyaz otobüsleri görebilirsiniz, yani e-10'un yanındaki iett hizmet binasının rıhtım caddesine bakan tarafında duruyor otobüsler..

ben bindim geçen hafta çok rahattı, bir de millet daha hiç bilmediği için bomboştu 27 dakikada kadıköy'e vardık.. daha da binmem e-10'a..
  • 5 tl ama öğrenci akbilinden ve aylık akbilden ne kadar düşüyor die merak ettiğim hat.
  • pendik sabiha gökçen metro hattının açılmasıyla birlikte ilk defa bu kadar boş bir araçla sefer gerçekleştiğini gördüm. muhtemelen bu hattın seferleri azaltılır/hat kapatılır ya da söylendiği gibi metroda aşırı yığılma varsa bunu azaltmak için sefer ücretlerinde indirime gidip sefer sayısını sıklaştırırlar.

umuyorum ikincisi gerçekleşir. abonman sahibi olmamın tek sebebi havabüs ve ekspress otobüsler zira.
  • yapacakları işin sikilmesi gereken, kadıköy-sabiha gökçen havalimanı arasında sefer yapan hattır.

iett sitesinde kadıköy rıhtımdan kalktığı görünüyor. e-11'in falan kalktığı durağın yanındaki tabelada otobüsün aynı yerden kalktığı görünüyor. ama bakıyorsun otobüs yok, gelmiyor. etrafa soruyorum bilen bir kişi bile yok.

baktım gelmeyince yanındaki havabus'a bineyim bari dediğimde, meğer havabus'ın sg-1 olduğunu öğreniyorum. yani meğer annem babammış.

12.45 otobüsünü kaçırdım bu şekilde. 13.15'e bineceğim birazdan. umarım uçağa yetişmede sorun yaşamam. böyle bir sıkıntı yaşayacağımı tahmin etmediğim için burayı okuma gereği duymamıştım. yukarıdaki entrilerden birinde de yazmışlar meğer. ben de yazayım da kimse mağdur olmasın.
  • güncel fiyatı 91 tl olan abonman akbile ise 8 basım olan güzide havabüs hattımız. 04.15 seferi 04.45'te sabiha gökçen havalimanındaydi ama gece olduğu için 0 trafik vardı. normalde 1 saati bulabiliyormus. benim gittiğim saatte araç tümüyle doluydu erken gelmekte fayda olabilir. otobüsün kalktığı yerin yanında bir tane simitçi sandviçci var oradan da 40 tl'ye susamlı kaşarlı sebzeli bir sandviç aldınız mı tam olur. sağol sağol sağol.
  • kadıköy'den sabiha gökçen havalimanı'na tek araçla ve hızlı gitmek isteyenlerin kurtarıcısı. iett hatlarına dahil olan sg1'lerde akbil de geçerlidir, nakit para da. (bugün kullandım 14 lira çekti tam akbilden)

bu otobüsler bildiğimiz iett otobüslerine benzemez, 45 kişilik büyük şehirlerarası otobüslerdir. renkleri beyaz olup, kalkış yeri rıhtımın solundaki trafik ışıklarının orasıdır.
    kadıköy dışında yenisahra'da da durağı var. yaklaşık 1 saat sürüyor toplam.

bugün uçağımı sayesinde yakaladım ve bundan buradaki eski entryler olmasa haberim olmayacaktı. benim entry de güncelleme olsun.
  • yarın kadıköyden sabiha gökçene gitmek için kullanmayı düşündüğüm hattır.kadıköyden havaalanına ne kadar sürede ulaşır merak ediyorum.yardımcı olacak sözlük yazarları olursa sevinirim.
  • bu hattın türü dte'dir.

kardeşi için (bkz: sg-2)
  • aylık abonman ile 8 bilet basmaktadır. mükemmel bir ulaşım aracıymış bayıldım.
hesabın var mı? giriş yap