• merhaba arkadaşlar ben sibelin diğer abisi osman. (bkz: sibel ünli'nin babasının yaptığı basın açıklaması) bu başlığı gördükten sonra yazma ihtiyacı duydum. babamın yaptığı açıklamalar tamamen yersiz ve kendisinin kardeşimin fakirlik sebebiyle intihar etmediğini belirtmek istemesi sonucu söylenmiş yanlış sözlerdir. zaten kendisi 3 yıldır bizden ayrı yaşamakta. kendisinin dediği gibi 3 evimiz ya da aylık 10 bin tl'lik bir gelirimiz bulunmamakta. bundan bir kaç ay önce abim ataması gerçekleşip muş'un bulanık ilçesinde göreve başlamıştır. ben ve diğer kardeşlerim okula gitmekteyiz. abim iş başı yapmadan önce de maddi durumumuz kötüydü ama ablamın çalışmasıyla ve kaymaklıktan aldığımız yardımlar sayesinde geçiniyorduk. ben aldığım aylık 500 liralık burs ve yazın çalıştığım parayla okul hayatımı idame ettiriyordum. evet maddi durumuz abim atanana kadar kötüydü ama o atandıktan sonra daha iyi bir duruma geldik. daha anlatacağım çok şey var ama ailevi sebepler ve bu yüzden yazmak istemiyorum. bu sebeple de şimdiye kadar yazmak istemedim ama yapılan yakışıksız ifadeler beni üzdü. kimsenin devletten para aldığı yada devleti akladığı yok. kaldı ki sebep gerçekten de fakirliken değil. evet çektiğimiz fakirlik bir sebep ama intihar etmesinin de tek sebebi değil. basın açıklamasında da yazdığı gibi kardeşimin ağır depresyonu vardı ve kendisine elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya ve hayata bağlamaya çalıştık ama belli ki yeterli olamadık ve onu kaybettik. lütfen kardeşimin ölümü üzerine artık siyaset yapmayın. bir iki gün sonra sizler unutacaksın ama onun acısını biz yaşamaya devam edeceğiz. özet geçmek gerikirse de babam bizden ayrı yaşamakta. kendisiyle taziye sebebiyle bir araya geldik. ve yaptığı konuşma şahsi fikrimce yersiz ve yanlış bir konusmadır. abim saygısı sebebiyle o an onu susturmamıştır ama keşke yapsaydı. sadece fikirlerimi açıklamak istedim. her şey basın açıklamasında olduğu gibi oldu.
  • öncelikle başınız sağolsun. sibel hakkında varolan bir flood var ve bence her şeyi açıklıyor. fiziksel ve psikolojik şiddet gördüğü belirtilmiş. çocukluğundan beri dışlanmış. maddi durum sebep olsa ne olmasa ne, insanlar buna neden bu kadar takıldı hiç anlamıyorum. zaten insan keşke maddi durumdan olsaydı diyecek duruma da geliyor yaşadıklarını görünce. bu kadın neler çekmiş yahu, aşağılanma, dışlanma, hakaret vs vs. bunları çekeceğine keşke gerçekten sorun maddiyat olsaydı diyorsunuz. hakikaten ateş düştüğü yeri yakıyor, dün emine bulut'u konuşanlar bugün adını hatırlamaz. yarın da sibel'i hatırlamayacaklar. sabırlar dilerim.
  • ailemin durumu çok şükür iyiydi ama üniversitede benim de 1 liramın bile olmadığı zamanlar oldu.bunu twitter’da yazmadım orası ayrı konu.sibel’in de anlık bir parasızlık durumu olmuştur onu yazmıştır.bu tweet atıldı diye fakir olmuş olmuyorlar ki intiharın nedeni o değil.sanki neden fakirlikmiş gibi bir algı yapılmaya çalışıldı ekşi’de.bunun yanında bira ısmarlamalı tweetleri de mevcut sibel’in,sık sık bira içtiğini belirttiği tweetleri de.1 liram olmasa kimseye bira ısmarlayamazdım.olayda yalnızlık,dışlanmışlık ve sosyal medyada dalga geçen ibnelerin lafları etkili olmuş gibi geliyor bana.at gözlüksüz bir şekilde yorum yaparsam durum bu.
  • ekşi sözlük:"kız fakirdi"
    babası:"fakir değiliz"
    ekşi sözlük:"fakirsiniz fakirsiniz"
    abisi:"fakiriz"
    ekşi sözlük:"dedik biz. bizden daha mı iyi bileceksiniz"

artık gübresi çıkan tartışma. ortada canına kıymış bir kız var, konuşulan şey ise ailenin fakir olup olmadığı. kimse de kızın halet-i ruhiyesini merak etmiyor.

gerçekten abisiysen başın sağolsun ama yaptığın da iş değil. alayınız çıldırmış.
  • sibel ünli'nin abisinin de yakın zamanda "akçomar" ilan edilmesine sebep olabilir.

(bkz: #100165693)
  • gündemde tutulması gereken açıklama.
  • "bir çok yerden yardım alıyoruz, maddiyatla ilgisi yok hastalıktan" açıklamasını sana yaptıranlar utansın yoksa mazallah yardımlar kesilir falan.
  • kız ölmüş gitmiş. insan ne yaparsa kendine yapıyor ne yazık ki. fiziksel olarak ondan daha kötü hastalıkları olan, bacakları yara içinde , parasızlıktan tedavi olamayan insanlar tanıyorum.(bkz: venöz ülser) keşke psikolojisi kaldırabilseydi yaşadıklarını. kendisini bu kadar değersiz görmeseydi. baştan beri parasızlıkla alakalı olmadığını düşündüm bu intiharın. üniversite yıllarını biz de yaşadık. yarım pilav falan yerdik lokantada. gencecik bir hayat yokoldu gitti. haftaya herkes unutacak.
  • ülkemden utanıyorum.
  • sorun para değil orospu evlatları. kız çirkin olduğu için yüzüne bakmamışlar ilgisiz alakasız kalmış kıyıda köşede.bu kızı kıyıya köşeye atanlar hatta dalga geçenler de muhtemelen duyar kasıyordur şimdi
    samimiyetsiz kitapsızlar
hesabın var mı? giriş yap