şükela:  tümü | bugün
  • her sigara içenin bir kere söylediği düşünülen laflardır efendim. örneğin yemekten sonra "sigara içince doyduğumu anlıyorum" demek.
  • ''ya bak ne diyorum, istesem şu an bırakır bidaha elime almam. valla bak. ateş var mı?''
  • çok seviyorum.
  • - içmeyenler de ölüyor.
    - içime çekmiyorum.
    - cuğarama garışma.
    - ...
  • yok abi kokmaz benim sigaram
  • merhaba, günaydın, iyi günler, iyi akşamlar vb. şeklinde devam edebilexek laflardır.
    normal bir insandan farkları yoktur.
    düzeltmeme: "c" yerine "x" yazmışım bu da böyle kalsın bir köşede.
  • - abi dışarıda oturalım, hem koltuklar falan daha rahat, daha geniş havadar böyle, içeriye tıkılıp kalacağız...

oturdukları yarım saat - bir saat boyunca 3-4 dal sigara tüttürecekler diye oturacakları götü boklu yeri nasıl da pazarlarlar!
  • genellikle sigara içmeyenler tarafından soru veya yorum yağmuruna tutulduğunda söylediğimiz laflardır.

arkadaşım, benim sigaramla senin ne alıp veremediğin var? sana ne. sana giren çıkan bir şey yok ortada.
    otobüs durağında sigara içmem, kafede yemek yiyen kişinin karşısında da içmem, yani insanları rahatsız etmeden içiyorum sigaramı.

"içme şunu", "bıraksana" gibi cümleler hiç yardımcı olmadığı gibi sadece sinirleri gerer. "bi sus amına koyim yaa" diye bir cümle de duyabilirsiniz bu sigara içen kişiden.

ayrıca sigara içen arkadaşlarınızın dışarıda oturmasından dolayı rahatsız oluyorsunuz ancak sigaradan da nefret ediyorsunuz fakat arkadaşınızı çok seviyorsunuz. "hem götüm sikilmesin hem ayranım dökülmesin" diyorsunuz yani. görüşmeyin o zaman o arkadaşlarınızla katlanamıyorsanız.
    katlanabiliyorsanız da buraya gelip bu tip şeyleri yazmak da boş yapmaktır.

zaten her yerde yasaklandı sigara içmek (doğru davranış) bir de sizin tantananızı çekemem valla. sigara içmemden rahatsız olan varsa ve buna bu kadar takılıyorsa, benle görüşmesin zaten.

edit:
    mesaj geldi birkaç tane. arkadaşlar kendimden örnek vereyim, günde 3-4 sigara içen birisiyim. küllük gibi dolaşmıyorum. bir insanın kıyafetine de sinebilir, bu hesapta terin de kokabilir. bu birisinin sigara içmesiyle alakalı değil, kişisel temizliğine gösterdiği özenle alakalıdır.

ayrıca sigarayı bırakmalısın diyenlere de söyleyeyim, sigara içmenin risklerini biliyorum ve bunu tüketerek mutluyum. yasal olarak temin edebiliyorum ve içmem sizi ilgilendirmez.