• türkiye'de de olmasını dört gözle beklediğim şirket tipi. bir kere bizim patronlar bu işi çok sever. zaten bir çok firmada temel ihtiyaçlara bile caydırıcı önlemler alınıyor (hele callcenterlar). sıçmaya, işemeye sırayla ve süreyle gidilen komşu bir şirket var. bırakmak için de güzel bir teşvik.

tabii iş yerinde uyumanın doğal olduğu japonya'dan geliyor haber.

--- spoiler ---

yönetim kurulu başkanı takao asuka da "çalışanlarımızın sigarayı cezalar ve baskıyla değil teşviklerle bırakmasını umuyorum" dedi.

--- spoiler ---

seni seçtim çünkü sen farklısın, japonsun bi kere akıllısın.

not: 12 yıl sigara içtim.
  • asgari ücretle bile çalışılırım orda.
  • sonra peşinden tuvalette sex yapıp mağdurum diyen kızlar ortaya çıkar.
    öğrenciye göre iyidir.
    ancak öğrenci için hiç iyi bir öğretmen değildir.
    bu arada hoca cami ve imam hatip liselerinde.
  • sigara içmeyenlerin çalışmaya devam ettiği o zaman zarfıdır ve içmeyenleri güdüler pek bi hayırsızıdır.
  • aslında türkiye'de de de olmasını istediğim uygulamalardan biri. biz bu seviyelere ne zaman ulaşacağız merak ediyorum.
  • daha dün burada yolda yürürken sigara içmenin yasaklanması başlığında bazı pislikler "alışacaksınız. mecbursunuz" diyordu. şurada cevabımı vermiştim: (bkz: #71862056)
    insanlık böyle bir şey işte "alışacaksınız" demek değil.
    https://www.instagram.com/p/bbdlcjhglau/
  • olması gereken
  • sigarayı bırakmak isteyenlere ilaç, danışmanlık vb tüm destekleri de sunuyorsa samimidir.
    sigara bir bağımlılıktır.. eroin bağımlılığından tek farkı, yasal olarak elde edilebilmesidir.
  • askerliği kıbrıs'ta yaptım, her askere aylık istihkak vardı. birliğe teslim olurken sigara içiyorum dersen aylık 2-3 karton sigara yazıyorlar sana. askerdeki adam içmiyordu ama sigarayı 10-15 liraya alıp 70-80 liraya satıyordu.

sivildeki adam da o hesap, içmiyorum der izni alır, gider köşede içer.

kısacası türkiye gibi kanun olup uygulama olmayan bir ülkede istismar edilecek düzenlemedir.
hesabın var mı? giriş yap