• anısının önünde saygıyla eğilip çoraplarımı çıkarttım, yemeğe çalışıyorum. arkadaşım da kafasını ayakkabıya soktu. ibret zehirlenmesi yaşıyoruz.
  • gülen tayfasının ibretlik hikayelere düşkünlüğü ile siirt valisinin fantastikliğinin birleşimi ile oluşmuş ayar.
  • söz konusu amcanın bu ayardan sonra diyarbakır surlarından atlayarak intihar ettiği söyleniyor.
  • ingilizcesini de yazmış obama için.

year 1986. diyarbakir law student. one of the very poor was talking to an old ottoman against a bookstore, and i count have your father, uncle, i said yes. i'm saying what is called a father another child left. bookstore owner told me later that he regretted it very much. a memory.
  • adamın biri vali olmuş, sonra demişki, madem valilik gibi beceri, zeka ve akıl isteyen bir makamdayım o zaman bu meziyetlerimi kanıtlamam, nasıl bir akil adam olduğumu herkese göstermem lazım demiş. düşünmüş düşünmüş, bu yaşına kadar akil ne yaptığını düşünmüş, ancak hiçbir şey bulamamış. sonra demiş ki "lan dur!! benim şöyle bir anım olacaktı demiş" sonra ortaya, bizim okumaktan utandığımız ama yazanın, böbürlendiği böyle bir anekdot çıkmış.

ne diyelim ki biz buna, memleketin valisi osmanlıyı eleştiren bir amcaya dolaylı yoldan "sen piç misin?" diye soruyor, bir de bunu göğsü kabara kabara ifşa ediyor. valla bravo sayın valim. bu anınızı okuduktan sonra ne kadar akil bir adam olduğunuza kanaat getirdik.
  • yaşlı amcanın: "siirt'de vali kalasın, başka ile atanmak için idris naim'e ters takla atasın" şeklinde mukabele ettiği ayardır.

edit dilişim fuarı: imlâ
  • amcanın da aslında bir cevap verdiği ayardır.

cevabı ise şudur:

-vali derler.

p.s : çok yanlısınız abi siz, o kadar entry var kimse amcanın cevabından bahsetmemiş.

ayrıca amcanın sonraki pişmanlığı da şöyle açıklanabilir

-lan keşke vali demiyeydim, bu gider vali falan olur şimdi başımıza.
hesabın var mı? giriş yap