• telefon melodisi yapilasica kisimlara sahip eser. lan meger bu dokuzyuzlu hatlar parasina degermis be abi, bugune kadar nasil aramamisiz hic... helal vallahi.

patrona mi kizdin? karina mi bozuldun? sik gotunden! sik gotunden! araban mi bozuldu? ev sahibi zam mi istiyor? sik gotunden! sik gotunden!
  • hakikaten saykedelik bir çalışma. bir 900'lü hat reklamı için fazlasıyla uğraşılmış üstünde. yumuşak geçişleri olsun, arka planındaki galaksi efektleri olsun, ekosu olsun... insanda 7 kahve içmiş etkisi yaratıyor.

sik götünden! sik götünden!

http://www.megaupload.com/?d=r0y9tlnh

vallahi iftira atıyor gibi olmasın ama seslendiren sanırsam gamze gözalan, nam-ı diğer baskül ailesi'ndan fidan. bir de böyle düşününce, bunu göz önüne getirince insan daha bir acayip oluyor. o çizgi film sesi daha derine işliyor. kalıcı hasar bırakıyor.

bilmiyorum ama bundan sonra çok sık kullanırım bu kalıbı. hani öyle "boşver abi" niyetine filan.

"amaaaan, sik götünden" gibisinden.

--- spoiler ---
    şahane şahane! bir kadının bacakları arasındayım!
    ...

merhaba erkeğim ben senin okullu körpe geyşanım. bu güne kadar o daracık kutumdan 3 kere düzüldüm.

--- spoiler ---
  • bir de garip tarafı işbu emir cümlesi -ki windows hata mesajı olarak kullanılabilir- size öyle bir davudi ses tonuyla öyle büyük bir sinirle söyleniyor ki, aksini düşünemiyorsunuz bile. yani bu emre uymamanın ne tür yaptırımları olur aklınıza bile getirmek istemiyorsunuz. öyle bağıran bir kişinin sinirleri bozulduğunda kim bilir size ne yapar diye ürküp kuyruğunuzu bacaklarınızın arasına kıstırıyorsunuz.

kabus gibi be. çöküyor insanın üstüne. "göğsümde na şurada, iman tahtamın üzerinde bir ağırlık var" olarak yer ediyor bünyede.
  • dinlemeden önce sesin kısık olduğundan emin olun ve öyle dinlemeye başlayın zira eko sesli abla çok fazla bağırıyor. evi '' sik götünden, sik götünden!!'' diye bağıran bir ablanın sesi ile miting alanına çevirmeniz işten bile değil.

o değil de ben bu ablanın sesini hep mitinglerde duyuyorum. acaba bu abla o abla mı? lan!
  • amacı eğer seksi bıraktırmaksa başarılı olmuş bir eser bu.

eğer ki yeryüzünde herhangi bir insan tahrik olmak amacı ile bunu dinliyor ve tahrik oluyorsa cümle alem gel beni ;

sik götümden!

bırakın tahrik olmayı , tahrik olmuş bir durumda iken bunu birisi bana dinletse gülmekten meme elleyemez olurum lan. büzüşür pısar kalır adamın şeyi valla.
    yani eğlence için birebir ama seks için yoo dostum hayır olmaz bu.
  • söz konusu kayıt, benim gibi uyanamamak/geç kalmak gibi kronik rahatsızlıkları olan birisi güne kahkahalar atarak başlayabilsin diye cep telefonunun uyanma alarmı olarak ayarlanır, bir kaç gün denenir, ve neticesinde muvaffak olunmaz. gel gör ki, bu sesin alarm olarak kaydedildiğinin zaman içinde unutulup gitmesiyle birlikte iki tane komik anekdot ortaya çıkar:

yer: izmir. ankara'dan kalkılmış, bir grup sınıf arkadaşımızla ve başımızda da enstrüman hocamızla birlikte izmir'e sınıf konseri turnesi yapmak üzere gidilmiştir. kaldığımız misafirhanede sabah 7'deki uçağı kaçırmamak adına saat 5'e herkesin alarmlar kurulur. konser başarılı geçmiştir, fakat o gece otel odasında konser kutlaması yapan 6 kişilik bir grup insan arasındaki tek erkek olan bendeniz, otel yönetiminin bir hayli gözüne batmıştır ki, orada kızlı erkekli ne işler çevirdiğimiz(?) belli olmadığından karakola gitmek, otelden kovdurmak ve binbir benzer tehditle bendeniz kutlama yapılan odadan kendi kaldığım odama apar topar şutlanır. ve o kargaşada "s... g...nden" alarmlı telefonum, her yaştan 5 tane bayanın kaldığı bir odada unutulur.

daha sonradan o odada uyuyan sınıf arkadaşlarımdan öğrendiğim üzere o mâlum saat gelir, ve alarm kademeli olarak çalmaya ayarlıdır. önce uzaklardan, ta derinlerden gelir, sonra yavaş yavaş yükselmeye başlar. alarma ilk uyanan kişi sınıf hocamız olur, ancak sesin telefondan geldiğini fark etmez, onun yerine dün gece beni odadan kovduran otel güvenliğinin yetmeyip bi de polis çağırdığını ve polislerin kapılarına dayanıp "siktirin gidin... sssiktirin gidin!" diye yankılı yankılı megafondan bağırdıklarını filan zanneder. odadaki bir masanın üzerinde ötüp duran telefonu es geçip kapıya doğru yönelir, ancak açar ki kimse yok. ama iş işten geçmiştir. zaten gece yaşanan olayla herkesin keyfi kaçmış, kimseyi uyku tutmadığı için de insanların uyuması saat sabaha karşı 3'ü bulmuştur. tam iki saat sonrasında, saat beşte de telefon alarmıyla "ssssiktirin gidin..." şeklinde uyanmak gerilimi iyice arttırmıştır: hoca, sesin geldiğini zannettiği kapıyı açmakla kalmaz, açtığı kapıdan geçip misafirhane yönetimine gider ve kendilerine katmerli bir azar çeker. o an hocayla misafirhane arasında o sırada ne tür diyaloglar geçmiştir bilinmez, ancak geceden yaşanan olayın haklı sinirliliğinin üstüne telefon alarmımın da bir güzel cilâ çekmesiyle adaletin pek güzel şekilde yerini bulduğu rivayet edilir.

* * *

olayın ardından bir hafta geçer ya da geçmez, ve hâlâ akıllanmayan bendeniz, alarmı bi türlü değiştirecek vakit bulamamıştır. alarm ise hâlâ nedensizce saat 5'e, 3 dakikada bir çalacak şekilde ayarlıdır, fakat o günden bugüne zaten uyanma problemi olan beni bu durum hiçbir şekilde rahatsız etmemiş olup alarm, zaten telefon sahibi olan bendenizi uyandırma amacına bir türlü ulaşamamıştır hiçbir zaman.

bu sefer olay yeri şehirlerarası bir otobüstür, istikâmet ise ankara. bir gece öncesinden yapılan rakı balık ziyafeti ve ziyafetin hemen ardından otobüse binmekle yalnızca otobüse değil, otobüsün geçtiği bütün vilâyetlere köylere kazalara vs. neredeyse gözle görülebilecek bir yoğunlukta anason esansı katarak huzur kaçırmak eylemimi bir de sabaha karşı 5'te insanların uykularını "ssiikkk götünden..." şeklinde bölerek katmerlendirmekteyim. doymaksızın yenilen deniz mahsülü, ve galon galon içilen rakının hadsizliğiyle kırklara yedilere karışan benim dışımda otobüsteki herkes uyanmıştır. neyseki yanımda oturan vatandaş, sosyal sorumluluklarını bilen birisi çıkmış olacak ki, morluğu 3 ay geçmeyecek bir dürtmeyle beni uyandırmayı güçlükle başarmıştır. kendime geldiğimde elimde tutmakta olduğum telefonun (otobüse biner binmez alarmı kapatayım diye elime alıp kapatamadan sızmak durumu) çeyrek saniyelik bir süre içerisinde tek hamleyle kapağını ve pilini söküp imhâ etmek suretiyle görevim tamamlanmıştır. ancak huzur o diyarları terkedeli çok olmuştur, ve 50 kişi kapasitesindeki otobüste huzur içinde yolculuk eden tek insanın ben olmasının haksız mağrurluğuyla ankara'ya varılmıştır. otobüsten inerken, bavullar filan alınmaya yönelinir, ve o esnada insanların yan gözle beni süzüp "buydu di mi o ahlâksız?," "cık cık cık cık," "terbiyes-ssiz!", "neydi abi o öyle?" şeklindeki nidaları da kulaklardan kaçmaz olup günün (ve gecenin) anlam ve önemini özetler nitelikte olmuştur.

ek bilgi: sik götünden sesinin ayşenur yazıcı'ya da ait olduğu rivayet edilmektedir.
  • nasıl bir illüzyon etkisi var anlayamadım bu kaydın. resmen o echo, reverb beynimde dönüyor. sanki "birini çevirip götünden sikmeliyim" diye şartladı beni. hitler'in 25. kare mevzusu gibi bir tehlikeyle karşı karşıyayız.

ayrıca baskül ailesinin kızının sesi yüzünden mevzuya odaklanamıyorum. yani ne zaman "sik götünden" dese aklıma o kilolu kız geliyor. ııyyyy
  • taksicinin yaşayabiliceği bir durum olsa faciaya sebep verebilirdi

-iyi günler abla nereye gitmek istiyorsunuz
    +sik götünden sik götünden
    -abla ne diyorsun !?!
    +hadi onu sik götünden sik götünden
    -tamam abla göster zikivereyim götünden

edit: şu aralar flash tv de gösterilen misyon dizisinde bu repliğin sahibi oynamaktadır ve aynı sik götünden ses tınısı şeklinde konuşmaktadır

-kızı kaçırdınız mı ?
    -evet kaçırdık hanım ağa
    -güzel ozaman hadi onu sik götünden sik götünden !
  • tüm sevenleri için şuraya upload edildi:

http://www.megaupload.com/?d=r0y9tlnh
  • zamanında gözümden yaş getirmeyi başarmış ses kayıtlarının başında yer alıyordu. o kadar zamandır nasıl haberim olmamış bu kayıttan diye şaşırmıştım dinlediğimde, gerçi bunun yüzünden anneme rezil de olmuştum o ayrı. aslında çok televizyon izleyen, bu tarz ses kayıtlarını bir şekilde bir yerlerden görüp dinleyen de birisiyim ama ne televizyonda ne de internette geçen seneye kadar denk gelmemiştim.

neyse, bunları geçelim bu kaydı dinlemeden önce kesinlikle sesi iyice kıstığınızdan emin olun. zira seçim propagandası yapan otobüslerde bağıran tiplerin tıpkısının aynısı yankı efekti de dahil olmak üzere "sik götünden, sik götünden, hadi onu sik götünden" diye bağırıyor. "onu yalayıp, parmaklıyorum ah ah ah sevgilim benim" tarzında olan diyaloglardan bahsetmiyorum bile. bunu ilk dinlerken böyle bir manzarayla karşılaşacağımı tahmin etmemiştim, bu yüzden ses gece sessizliğiyle diğer odalardan duyulacak seviyedeydi ve annem bu sesleri duyup uyanmıştı. yerin dibine girmiştim, annemin inleme seslerini duymasını geçtim kapıyı açtığı anda kısık sesle bağıran propagandacı ablanın "sik götünden" haykırışını da anlamıştı sanırım. geceleri uyumayıp bunlarla mı uğraşıyorsun, sen iyice yoldan çıktın demişti hala unutmam :(
hesabın var mı? giriş yap