• korkunç bişidir, bir saat içinde 30 defa buzdolabı kapağı açılır (2 dakikada bi kere), kimi seferler bişi almadan kapatılır ama mutfağın o manevi havası bile mutlu etmektedir insanı. bu sıkıntı bir bunalim mahiyetindeyse hele, o bunalım döneminden bi sürü kilolar alınaraktan kurtulunur, ama o kilolardan dolayı bir daha bunalıma girer insan o ayrı. (bkz: loop)
  • sadece bi seyler yeme gudusuyle haraket edildigi icin insana sevmedigi seyleri bile yediren durum.
  • (bkz: götümü ye)
  • daha çok bayanlarda görüldüğünü düşündüğüm ama yanıldığımdır. nedense en çok gece yarılarında yapılır, böylece kilo almak garantilenir. kişiler arasında bulaşıcı olduğu tecrübemle sabittir,üstelik alışkanlık da yapar.

-ya ben çok sıkıldım.
    +dışarı çıkalım mı?
    -napıcaz ki hep aynı...
    +doğru söylüyorsun. bi' şeyler yiyelim?
    -oluurr, hem vakit geçer.
    .
    .
    .

(bkz: yapma canım yapma arkadaşım)
  • kilo almanın, yok yok direkt şişko olmanın başlıca sebeplerinden biridir.
  • megamac menü yedikten 1-2 saat sonra canınız kokoreç-midye-köfte çekiyorsa, bu sorunla karşı karşıyasınız demektir.
  • mahrumiyet duygusu, duygusal açlığın en sık nedeni. kişi genellikle mahrum bırakıldığı zaman gelen acı yoğunluğunu yiyerek , içki tüketerek, sigara içerek bastırabilir.
    bunun farkında olmak ilk adım. mahrum bırakıldığınızı düşündüğünüz şeylere yönelmek de ikinci adım diyorum.

ekşi sözlük psikoterapi ekibi bildirdi.
  • - sikintidan var yer misin?
    - yok ben en iyisi patlicandan alayim
  • yemek sikintiyi cok kisa sureli giderdigi icin bir noktan sonra sikinti ile beraber karin agrisina da yol acar.
hesabın var mı? giriş yap