• mesai saatleri dışında havuza giren personeli gören müşteri "personel havuza giriyor, iğrenç" şeklinde bir yorum yapmış. otel sahibi de durmamış. "o çocuklar sabahtan akşama kadar sana hizmet ediyor. sırf havuza değil, yorulanları otel odalarında dinlendiriyorum" demiş.

bir de eklemiş “personel yemeği yerine açık büfeden yemek yiyorlar. geceleri iş bitince bira içip oturduğunuz şezlonglarda keyif yapıyorlar. çünkü onlar da insan"

haber

ben samimiyetine inandım, tatmin oldum. şunu diyen insanlar kazansın, patron olsun. ideal dünyaya o zaman ulaşırız belki. böylelikle belki bir gün çalışanını insan olarak görenin değil de, insan olarak görmeyenin haber değeri olur. çoğalın inşallah.
  • “benim bokum kokmaz” edasiyla gezinen bir adet aptala verilebilecek en iyi ayardir. sevgilerimi sunarim.
  • çaylaklar sözlüğe giriyor, iğrenç.
  • personel dediğiniz fare değil ak. havuza da girebilir, odada da yatabilir, sizinle aynı restoranı da kullanabilir.

edit: parasını verip kalan adamın sicilini araştırıyor musunuz? belki o da başka otelde personel.
  • uzun zamandan sonra iyi bir gelişme okumama sebep olmuş olan ayardır,böyle patronların var olması dileğiye.ayrıca personeli aşağılayan arkadaşlara ithafen:

o personeller de sizler gibi 46 kromozomlu canlılar,insanlar,önemli olan ünvanı değil temizliğidir ki otel temiz olmasa zaten orada kalmazsınız. lütfen kibire yenik düşmeyin.

böyle işverenlerin sayılarının artması dileğiyle.
  • bu sene iki defa bu otelde onlarca öğrencimle eğitim kampı yaptım. gündemdeki şahıs sanırım asıl patronun oğlu. biz oradayken kendisi ile tanışma fırsatım olmamıştı. keşke tanışma fırsatım olsaymış. güzel insanmış.

bu sene ciddi bir tadilattan geçtiler.

çalışanları da güzel insandır. tacik, özbek veya kazak tam hatırlamıyorum buralardan gelen yarım yamalak türkçe bilen bir delikanlı garsonları var. inanılmaz sıcakkanlı ama buruk bir hikayesi olan bir çocuk. yanlış hatırlamıyorsam rizeli olan bir abla da garsonluk yapıyor. pek bir suratsız gibi dursa da konuşunca inanılmaz sıcakkanlı. kedilere kötü davranmıyor olmaları benim için önemli bir artıydı. açık büfeden alıp kedilere yemek götürdüğümde anlayışla karşıladılar.

ufak bir not: açık büfenin lütfen kalitesini arttırsınlar. çevrede de yemek söylenecek bir yer yok. çocuklarım aç kaldılar aç. *bilmek isterlerse diye söylüyorum çocuklardan on ikisi ilk yüze girdi.
  • hizmet almaya gelince iğrenmiyorsun da olanakları kullandığında mı iğreniyorsun. orada çalışan kendi eşinde olabilir, kendi çocuğunda olabilir. personelle oturup yeyip içtiğim oteli bilirim. benim için çok memnun verici bir durumdur.
  • voavv türkiye'de kalite +1.
  • ben hijyenik kaygılar nedeniyle normalde de havuz kullanmıyorum; ama her ırktan, her kilodan, her cinsten, her tipten insanla aynı havuzda yüzüp, personelin havuza girmesine karşı çıkan vatandaş net geri zekalıdır.

100 kişiyle aynı havuza giriyorsun, sorun yok. ama personel girince "ıyy, iğrenç!"

niye? personelin derisinden irin mi akıyor? farklı bir tür tüyle mi kaplılar?

neden lan; duşunu alan herkes o havuza girebilir; personelin somut farkı ne allasen bir anlatır mısın?
  • helal olsun lan sana patron . harbi mükemmel üstü bir adammış. ulan piç sana hizmet sunmaya çalışan birisi senin kölen değildir . bu gibi çirkin düşüncelere sahip olanlar insanlık suçu işler.bu aşağalama duygunuzu sikeyim lan sanki her biriniz ingiliz kraliyet sarayında büyüdünüz. büyüseniz bile böyle demeye hakkınız yoktur. peki çalışan personel arabasını da mı otoparka koyamaz ? ya da aynı ortamda soluduğun havayı da mı soluyamaz ?
hesabın var mı? giriş yap