• bahariye, kadıköy iskele ve üsküdar şubelerinin dili olsa da konuşsa dediğim, öğrenciliğin en stresli zamanlarını içerisinde ödev yaparak geçirdiğim mekan. son gittiğimde üsküdar sahildeki şubesi çoktaan faizsiz ev kredisi veren firmalardan birine dönüşmüştü bile.
  • biraz pahalı gibi.
    new york’ta şubesini görünce çok şaşırmıştım.
  • batmaya yaklaştıkça simitleri küçülten işletme.
    neyse kurtuldu da belki tekrar normal
    boyutta simit yaparlar.
  • kendi kendime boykot ettiğim simitçidir.

bugün maalesef buradan take away kahve almak durumunda kaldım minicik mini minnacık bir kahve(bkz: americano) 9küsur liraydı. çok utanıyorum buna verdiğim paramdan.
    sadece 3 4 kere -bu kahve mi orta boy?
    -bu orta boy mu?
    -bu 9x lira mı?
    -bunun neresi orta boy? diye sorular aynı anda ağzımdan döküldü ama akabinde fiş elime tutuşturuldu ve paketlendim. (bkz: starbucks) zamlı diyenler gelsin buradan içsin de millete orta boy diye türk kahvesinin bi büyük boyunu 9 liraya nasıl kakalıyorlar bi görsün.

normalde kahvemi evde yapıp götürüyorum, ofiste zaten filtre kahve var ama espressolu kahveler iş yerinde çok zaman kaybettiriyor, makinamız kapsüllü değil çünkü. dışarıdan alınca da ebesinin örekesi işte.
    nefret ediyorum her şeyden, teşekkürler.
  • 2001 krizi sonrasi simitci furyasinin ekmegini yiyen sirket. fakirlesen insanlarin gidebildigi bir kafe olarak dogdu bu simitciler. simit sarayi da buradan cikti. sonra noldu. avmlerde kupon yerleri tutarak pahali bir yer olmaya basladi. hicbir firindan kahveciden daha iyi olmayan urunleri 2 kati fiyata satmaya basladi. sonra olanlar oldu ve bugunleri gordu. bizim ulkede sorun da bu zaten. sadece daha pahaliya satarak luks olmaya calismak. basaranlar cok ama basaramayanlar da var.
  • kadıköy de bulunan birkaç katlı binasında tuvalet sorunu olan esnaf.içerisi nahoş kokuyor ve yerler ıslak.hiç yakışan bir tuvalet değil.bir de baktığında kapısında şifre var.heralde içerideki nahoşluğu herkesin görmesini istemiyorlar.
  • çayı inanılmaz kötü olan işletme. adın simit sarayı usta ya.
  • daire biçimindeki simitlerinin parasını kazık şeklinde hesaplarla götünüze sokan mekanın adıdır. çay ve kahveleri de can yakar ama sıcaklığınızdan göğüs içrelenizde değil fiyatının tuzundan kıçınızı yakar. çok da numarası olan bir yer değildir. neden bu kadar pahalı olmasına rağmen dolar taşar anlamak güçtür.
hesabın var mı? giriş yap