• korkarım aşık olduğum yakışıklı belgeselci.
  • son türkiye belgeselinde iyice hükümeti iğnelemiş olan ingiliz tv sunucusu.
  • 1972 doğumlu ingiliz yazar ve tv sunucusuymuş. bbc hd'de tropic of cancer belgeselini izledim geçenlerde. yengeç dönencesinin geçtiği ülkelerdeki şehirleri dolaşarak bizlere anlatıyordu tabii resmi ağızlardan anlatılan pembe tablolarla değil. ülkelerin ana caddelerinde neler olduğunu zaten sıradan geziyorum-görüyorum belgeselleriyle zaten anlıyoruz. simon, bu belgeselinde arka sokaklarda neler olduğunu anlatıyor bize. takdir ettiğim bir belgesele imza atmış.
  • türkiye gezileri gerçekten inanılmaz olmuş.

http://www.bbc.co.uk/programmes/b08l56ws
  • en sevdiği şehirler arasında istanbul olan gezgin, hint okyanusu uzmanı.
  • resmen bilerek turkiyeyi rezil etmek için belgesel yapmis kişilik, ondan sonra yurtdisinda itibarimiz niye iki paralik kimse sasirmasin...
  • ülkenin ipliğini pazara çıkaran uzun bacaklı ingiliz!
  • adam yakışıklı bi eleman olduğu içün gittiği her ülkedeki tercümanların eli ayağına dolaşıyor.
  • tarafsız olduğunu zannetmiyorum. arnavutluk'u ziyaret ettiği bir bölümde "kanun" isimli halkın komunizmden kurtulduktan sonra çare olarak kullandıkları yasalardan bahsettiler. muhabbet ettiği kadın "bu tip şeyler 600 senelik geçmişe sahip tam müzeye kaldırmalık, insanlar enver hoca'dan sonra buna tekrar yöneldiler" dedi. kendisi de bu düşüncelerin orta çağa ait olduğunu defalarca tekrarladı. konuşmada osmanlı, osmanlı yönetim anlayışı, kanun kelimesinin anlamı ve türkçe-arapça ile bağlantısı gibi şeylere hiç değinmedi.

iyi ya da kötü sezar'ın hakkını sezar'a verin be kardeşim. türkiye'yi, bu coğrafyadaki birikimi yok saymak mantıklı değil. tarafsızlık bu değil. ingiliz belgeselciler sanırım hep böyle.
hesabın var mı? giriş yap