• speyside bölgesi single maltıdır.

12 yıllığı vasat olmakla birlikte 15 yıllığı şaha kalkar. fiyat/performans oranı oldukça yüksektir; tavsiye ederim.
  • bir yudumunu aldıktan sonra dilinizin; üzerine, yanına,arkasına kısacası bütün tat reseptörlerine temasını sağlayın ve yaklaşık bir 10-15 sn bu şekilde bekleyin. meyvemsi ve çiçeksi muhteşem bir harmoniyle dans eden reseptörlerinizin beyninize gönderdiği sinyal : "bu muhteşem bir şey amirim" olacaktır. kesinlikle f/p harikası bir viski.
  • türkiye için f/p de daha iyisine ben rastlamadım.
    o kadar çok stokladım ki. kasiyer delikanlı abi çok mu güzel dedi? al al al dedim.
  • bu viski beni şaşırtanlardan açıkcası. amdin viskiciler burun kıvırırken, esas tadımcı oğlanlar tarafından hiç de fena bulunmamış viskidir. benim için ise single malt'lar arasında orta sınıfında f/p liderlerleri arasında yer alır. bu arada bunu seven bunu daha da sevebilir (bkz: monkey shoulder)

aama şöyle bir (bkz: talisker dark storm) olsa da sabaha kadar içsek hiç fena olmaz.
  • viskiden anlamıyorsunuz gelip buraya yazmayın kardeşim yok beni şaşırttı yok giriş seviyesi falan bildiğin berbat bir viski almayın bu ahmaklarin sözüyle aynı fiyata glenlivet var onu alın ne olduğu belli hiç değilse. benim 200 kusurum gitti sizin gitmesin.
  • burunda hanımeli çiçeği yumuşaklığı ve damakta talaş-misket elma hislerinden sonra rahat bir bitişi olan giriş seviyesi iskoç malt viskidir.
    sınıfında dünyada en çok satanlar arasında yer alır ve ekonomiktir.
  • keşfetmemle birlikte chivas regal ve dimple ile bağlantımı koparan malt viski. hoş bir aroması var ve içimi çok hafif, sek içiniz.

edit: imla.
  • çiçeksi, ballı ve kremamsı tadıyla oldukça yumuşak içimli bir single malt viski. özellikle bitişinde kalan bal tadını çok sevdiğimi söyleyebilirim.
  • 12 yıllık olanı single maltlar arasında fiyatına da baktığınızda çok rahatlıkla alınabilecek, içimi keyifli bir viskidir.
    burunda meyvemsi kokular (özellikle yeşil elma kokusu alıyorum ben bu viskide), vanilya ve biraz da odunsu kokular alınabiliyor.
    damakta da gayet tatmin edici tatlar sunuyor. hafif şekerli gibi, meyvemsi ve çiçeksi tatların yanında yine odunsu tatlar da alınabiliyor.
    tatlı ve kısa olmayan bir bitişi var.
    edit: düzeltme
  • yılbaşına özel migrosun bazı şubelerinde 70 cc 12 yıllık olanı 200 tl ye satılırken, bugün 310 tl 'ye çıktığını görmemle "ohannes, iyi ki de o zaman almışım" dediğim single malt viski markasıdır. .....
hesabın var mı? giriş yap