• yanlız mı yalnız mı değerlendirileceği meçhul olan uygulama.
  • hiç bir sikime yaramayan zamazingo.

kurumsal olduğunu sanan bir şirkette çalışıyorum. sistemden bu değerlendirmeleri açtılar. şirketteki herkese puan verebiliyoruz. tabi ben de iş yaptığım, tanıdığım arkadaşlar başta olmak üzere, ekip arkadaşlarımı ve müdürümü değerlendirdim. neyse müdürü tam puandan biraz eksik puan vermişim. müdür ona verilen puanları göremiyor. ama gitmiş genel müdür yardımcısına ona en düşük kimin verdiğini sormuş. o da sağolsun benim ismimi vermiş. arkadaşlar objektif olalım diyen kadın gelmiş bana düşük puan vermişsin diyor. (15 üzerinden 13 verdim). genel müdür yardımcısı sen hangi amaca yönelik benim ismimi veriyorsun. gerizekalı kadın. seni genel müdür yardımcısı yapanın amına koyayım. başta objektif olalım diyip sonradan bana düşük puan vermişsin diyen ucuz kadın seni müdür yapan gmynin de amına koyayım. sizin kurumsallığınızın da amına koyayım. ben size bu konuda yapacağımı da bilirdim de neyse.

az çok diğer entrilerime bakanlar bilirler. ilk defa küfürlü bir entry giriyorum. ama insanı çıldırtıyorlar. yeni performans dönemi geldi. kimseye puan vermeyeceğim. inşallah vermeye zorlarlar ben de genel müdüre neden puan vermediğimi anlatırım.

türkiye'de iş hayatında orman kanunları işliyor. her yerde dingil bir müdür. o yoksa şuursuz iş arkadaşları. allah sonumuzu hayır etsin.

edit: imla.
  • ziyadesiyle istismara açıktır.
hesabın var mı? giriş yap