• bir gerizekalı olmak zorundadır.

coupling->jane
    married with children->kelly
    the simpsons->homer
    dharma& greg->larry
    news radio->matthew brock*1
    gülşen abi->benekli geyiklerden bahseden çocuk
    tatlı kaçıklar->aysun (hatta sus aysun da denir kendisine)
    blush-> adı kevin'di galiba, aşırı iri ofisboy
    friends->joey tribbiani*2

seinfeld gibi istisnalar olabilir, onlar zaten istisnai sitcomlar. ayrıca kramer'i gerizekalı olarak tanımlayıp, seinfeld dizisini de bu kategoriye almak isteyenler gördüm, üzüldüm, çok yazık, çok...

*1 annie'ye teşekkürler. hatırlatmasa hiç şansım yoktu.
    *2 faervian'ın söyledi, ben izleyemedim hiç friends, bilmiyorum karakterleri.
  • birbirine göre olabilecek en zıt seciye sahipleri samimi arkadaştırlar, ve birbirlerine sınırsız tahammül gösterirler. asla arkadaşlıklarını sorgulamaz, sona erdirmezler.
  • herşey bölüm sonunda bölüm başındaki haline dönmek zorundadır. sitcom karakterlerinin başına ne gelirse gelsin, bölüm bitene kadar o olan şey geri alınır bir şekilde.
  • her bölümün konusu bölümün adı ile özetlenebilecek kadar basit bir kelime, en kötü belirtili isim tamlamasıdır. izlemeniz bittiğinde elinizde hiçbir şey kalmaz.
  • konu sıkıntısı çekilirse karakterler birbirlerine aşık edilir.
  • bir bölümde en az 2-3 kere ev olduğunu düşünmemiz gereken yerin dışarıdan görüntüsü verilmelidir.
  • karakterlerden en az birinin karakteristik bir konuşma yapısı ve düşünce algoritması vardır.

ally mcbeal-> richard fish
    how i met your mother-> barney stintson
    scrubs-> "high five!" deyip duran adam
  • sitcom lara gulmekle gorevli amcalarin bi kacina lag ozelligi verirler ki arkadan gelenleri toplayabilsinler.. bi de bunlar genellikle bogazina dari kacmis tavuk gibi gulerler..
  • bazı kişi ve objeler gizemli kalmak zorundadır. kimse maris'in neye benzediğini, george'un patronunun yüzünü ya da al bundy'nin televizyonunun kaç ekran olduğunu bilmez.
hesabın var mı? giriş yap