• açılalı 1 yıl olmuş.. görkemli bir partiyle kutlanmış diye duyduk.. daha çok yılları olsun..
  • " kendini oraya ait hissetmek " dediğimiz $eyi, bana tam anlamıyla hissettirebilen nadir cafelerden birisi olup, açıldığı zaman zarfı içerisinde istanbul dışında olduğum için pi$man olmama sebep olmu$, en güzel semtin en güzel cafelerinden birisi olarak hoşgelmiştir...

cafeden biraz bahsedecek olursak;

işletmeci tuncer döğer ki kendisine hem cafe konsepti hem de misafirlere göstermi$ olduğu yakınlık sebebi ile klasik bir "işletmeci "demek büyük bir hata olur, gerçek bir misavirperver. ve tüm misafirlerini ayni güzellik, yakınlık ve samimiyet çerçevesinde ağırlıyor.

cafede çok değerli bir kaç isimle karşılaşmak oldukça olağan.cem yakışkan,emrah serbes,nejat işler,önder abay gibi...

cafenin dekorasyonu ve duvarları,beğenimi kazanmaktan öte entrynin başında bahsetmiş olduğum "kendini ait hissetme" duygusuna kapilmama sebep oldu. cafenin duvarlarında;ot dergi takvimleri, gezi direnişine ilişkin fotograflar,çarşı posterleri ve resimleri bulunmakta.yıllarca beşiktaş kapalı tribününde hem de gezi direnişinde bulunmuş bir insan olan benim her zaman görmek istediğim manzara içerisinde, yürekli insanlarin bulunduğu bir ortamda lezzetli yiyecekler yiyebileceğim, beşiktaş semtini, felsefesini ve ideolojisini çok iyi yansıtan, keyifli zaman geçirilecek bir ortam.

calışanlar oldukça güleryüzlü ve sıcakkanlı bir modda sizlere arkadaş kıvamında yaklaşıyorlar. yiyeceklerde kullanılan malzemeler oldukça kaliteli, yiyecekler ve kahvaltı, özellikle de pastırmalı yumurta oldukça lezzetli. sunum gayet estetik. servis kağıtları oldukça özgün. servis gayet hızlı.

cafeden ot dergi temin etmek mümkündür ayrıca...

cafe denilen şeyin, ticari kaygıdan bağımsız olarak güzel, sıcak,kafa bir ortam yaratmak olabileceğini görmek ve lezzetli bir kahvalti yapmak istiyorsanız adres burası...
  • kendi üretimleri sütlü reçelleri muhteşem olan cafe.
    iç dekorasyonunu daha çok sevdiğim, her daim aynı masada oturduğum, sahiplerinden önder abay'dan az buçuk korktuğum kahvaltıcı.
  • her hafta, haftanın bir günü mantarlı omletine yumulduğum mekan.

beni burada mantarlı omletimden tanırlar*
  • @chrysaor yazılacak her şeyi yazmış, bana anlatacak pek bi şey kalmamış, haa kalmış kalmış, gerçek şahane anne mantısını unutmuş :)
    daha bilgi diyenlere cafe siyah
  • web sitesini arayıp bulamadığım yer. gerekli bilgiler 4köşe'de var ama
  • baska mekanlarin onunde saf saf sira bekleyenlerin yanindan gecerek icine suzuldugum mekan. mekanin sicakligi sayesinde sanki evde kahvalti yapiyormus hissi veriyor insana. caanim pisileri mideye indirirken cay bardaginiz hic bosalmiyor. calisanlarinin hos sohbeti ise ayri bir artisi.

siz gidin baska yerlerde sira bekleyin lutfen. bizim buradaki huzurlu kahvaltimizi bozmayin.
hesabın var mı? giriş yap