• "skor: 25

bazı şizofreni belirtilerine sahipsiniz. elbette bu durum size şizofren diyebilmek için yeterli değil. yaşınız, içinde yaşadığınız toplum, hayatınızın belli dönemlerinin getirdiği şeyler olabilir bunlar. endişe edecek bir şey yok."
  • bu testi niye yaptım bilmiyorum. testin sonuçunda sıfır puan aldım.
  • skor: 0 herşey normal gözüküyor . sadece biraz depresyonda olabilirsiniz.
  • (bkz: sana puanım sıfır kanka)

“şizofren değilsiniz lütfen daha sonra tekrar deneyin.” diye sonuç aldığım test.

onedio testleri kıvamında hazırlamışlar testi. başka testleri var mı diye siteye girdim. eğlenceli başka testleri de var. biraz daha kurcalayınca anladım ki bildiğin psikoloji hakkında ciddi ciddi bilgiler veren bir siteymiş. www.psikolojiktir.com

özellikle bazı yazıları gerçekten bilimsel verilerle oluşturulmuş gibi görünüyor.
    http://www.psikolojiktir.com/…ri-daha-kisa-yasiyor/

bazı yazıları da eğlenceli, onedio kıvamında keyifli konular sunuyor.

http://www.psikolojiktir.com/…klar-neden-unutulmaz/
  • semptomları biliyorsanız pek çabalamadan 0 da 100 de alabileceğiniz klişe test, işin kötüsü kliniklerde de durum farklı değil.
    bana kalırsa bu tarz psikolojik değerlendirme ve tanı amaçlı testlerde daha düşündürücü sorular bulunması gerekiyor, hileli veya ne teşhis aldıracağı aşikar olmayan bişeyler. beck depresyon envanteri vs çıtır çerez,
    hekimler insanları bilal yerine koydukça istediğiniz skoru ve ilacı doktorlardan rahatça alırsınız, ne hastası olduğunuza ne kadar inanıyorsanız onun tanısını almak o kadar olası.
  • başlığında eğlence amacıyla hazırlanmış bir test üzerinden bile doktorlara sallandığını gördüğümüz test.

ayrıca muhtemelen hayatında hiç şizofreni hastası görmemiş bir yazarın psikotik gruptaki bir hastaya test yapılarak tanı konduğunu düşünmesi güldürmüştür.
  • "şizofren değilsiniz. belki depresyonda olabilirsiniz. her şey yolunda gözüküyor."

o kadar da olsun artık.
  • skor: 0
    şizofren değilsiniz. belki depresyonda olabilirsiniz. her şey yolunda gözüküyor
    eyv hocam hayatım çok yolunda çok sağol
  • insanların neler çektiklerini bilmeyenlerin hastalıkları bile popüler kültüre alet etmeye başladıklarını görmek üzüyor
  • “skor: 0
    şizofren değilsiniz. belki depresyonda olabilirsiniz. her şey yolunda gözüküyor”

durduk yere depresyon ihtimali çıkardı iyi mi.
hesabın var mı? giriş yap