• bohemian coding tarafından piyasaya sürülen ikonu sarı turuncu renklerde elmas olan güzel yazılım. özellikle adobe'nin tasarımcıların taleplerini hiçe sayan yaklaşımı sonrasında tasarımcı ruhlara ferahlık getirmiştir.
    lan adobe sen kimsinki freehand'i öldürdüğün gibi fireworks'ün geliştirilmesini durdurup yok ediyorsun. bak bi davut gelir haddini bildirir. adobe'nin karlılığına kazık sokmuş mudur bence evet.
    (bkz: şimdi onlar düşünsün)
  • son bir haftadır kullandığım vector tabanlı "designer's toolbox". özellikle mobil (web de öyle) ui tasarımlarında hız ve inanılmaz kolaylık sağlıyor. basit ve hızlı öğrenilebilinir bir arayüzü var. fiyatı da gayet uygun.
  • emektar photoshop'u rafa kaldirtan vektor tabanli arayuz tasarlama programi.

kullanimi o kadar rahat ve sorunsuz ki onu guzel bir aksam yemegine cikarmak, pahali pluginler ile simartmak, kulagina sevgi sozcukleri fisildamak istiyorum.
  • çok yetenekli, çok stabil ve tasarımcı dostu bir program. keyif verir kullanırken. 2 yıldır kullanıyorum. ama bazı sorunlar yaşatmaya başladı (özellikle prototip konusunda) ve karşısında adobe xd inanılmaz bir çıkış grafiği yakaladı.

sketch kendini geliştirmekte cidden çok yavaş. ilk kullandığım zamandan bu zamana elle tutulur en iyi geliştirme sketch 60 sürümü ile gelen design system özelliği oldu. components çok yararlı bir tool oldu.

şuan eski projelerimde sketch kullanmaya devam ediyorum fakat yeni projelerimin hepsini adobe xd ile tasarlıyorum. beni buna iten en büyük etken; tüm adobe uygulamalarının kendi arasında muhteşem uyumu ve çok hızlı prototipleme konusu. ayrıca adobe xd kendini çok hızlı geliştiriyor. gelen özellikler ve piyasayı domine etme çabası bunda en büyük etken.

ayrıca şunuda belirtmek isterim ki sketch sadece macos ile devam ettiği sürece piyasaya malesef hakim olamaz.

sevgiler.
  • figma tarafından sektörde duman edilmiş app.

2018 araştırma sonuçlarında figma'nın 4 katı kullanım oranına sahipken 2020'de figma'nın yarısına gerilemiş.

şu yılda sadece macos'a destek vermek nedir yahu? hem de rakibin tarayıcıda bile çalışabilirken.
  • benim için sketch'i tanımlayan en güzel kelime 'arınma'.

kağıt kesmek için testereyi mi tercih edersiniz yoksa makası mı?
  • autocadde hiç bir snap noktasına bağlı kalmadan ve her çizgi için ayrı ayrı tıklamaya gerek kalmadan ard arda çizgiler oluşturan serbest çizim komutudur. autocadde eskiz gibi serbest el çizimlerini yapabilmek için birebirdir.
  • (bkz: taslak)
  • (bkz: eskiz)
  • londra da cok "hip" bir restoran/club
hesabın var mı? giriş yap