• şöyle kısa bir kesit sunulmuştur lindemann efendiden ;

https://www.youtube.com/watch?v=sthftiwmvgy
  • ben tatmin oldum.

http://skillsinpills.com/
  • kulağımız till lindemann(aka sanat güneşi)'a güney almanya aksanıyla r'leri uzatarak söylediği reise, kinder, drei, warten kelimeleriyle aşina olmuştu. şimdi yumuşak yumuşak "letter, everytime, treat" falan diyor, bizim de içimiz bir hoş oluyor tabi.
  • itunes üzerinden ön sipariş verebileceğiniz alman müzik tanrısının albümü.

albümün çıkış tarihi ise 22 haziran.
  • şu anda youtube'da dinlediğimde beni hiç de şaşırtmayan gayet şık bir albüm.

not: till reis ingilizce vokalde almanca kadar müthiş.
    not 2: albümü dinlediğimde rammstein'ı ne kadar özlediğimi anladım bir an önce yeni albüm çıkarmaları dileğiyle.
  • az önce sonunda dinleyip bitirdiğim albüm.

endüstriyel kokusunun buram buram üzerinde olduğu bir albüm olmuş. klasik till lindemann nefretini sözlerde görüyoruz. gitarlar aşağı yukarı rammstein gitar tonlarına yakın. o kadar da olur.

ingilizce söz olması pek alışık olduğumuz bir durum değildi tabi pussy hariç. ingilizce bile adamın sesine öyle güzel gitmiş ki, sanki almanca söylüyor gibi dinledim koca albümü.

özlemişiz lindemann. iyi ki döndün.
  • açıkçası beğendiğim albümdür. çıktığı günden beri dinliyorum ama biraz zor bir albüm. biraz dinleyince sevdiriyor kendini. ama sonunda iyi bir albüm olduğuna kanaat getiriyorsunuz. müzik güzel, şarkı sözleri delice ve çok sert, till lindemann'ın sesi her zamanki gibi şahane. ha fazla rammstein etkisi var, e olacak tabii biraz. ama genel itibariyle beğendim bu albümü ben. favorilerim ise yukon, fat, skills in pills ve tabiki de praise abort.
  • sound ve "gaz" olarak olarak tatmin edici bir albüm olmuş.

bütün ve genel konsept olarak ise 8 / 10 seyrinde bir albüm ( keza özledik, bu da var ); türe uzun süredir hakim olanlar için.

gerçi 15 yıl ( yazı ile on beş yıl ) önce, iskandinav extreme müzik ustaları bu türde bundan çok daha iyilerini sunmuşlardı. hem prodüksiyon olarak; hem yaratıcılık olarak. 15 yıl önce! *

diğer bir konu; şarkı sözleri genel olarak pek bir vasat. ( istisnalar var ) sözler zaman zaman "vasatlıkta" öyle böyle değil. hatta kendi konsepti içerisinde bile ortaokul seviyesinde, berbat durumda.

dönüş bu kadar çerezlik olmamalı idi ama fazla kurcalamayalım. dinleyiniz.

editos: all hail praise abort .
  • biri değil ikisi değil, tamamı pussy ayarında şarkıdan oluşmuş, şeytanı az kalmış albüm.
hesabın var mı? giriş yap