• yepisyeni bir turn based ve role play kart oyunu.

tam olarak darkest dungeon ve hearthstone oyunlarının kesişim kümesi diyebiliriz.

hearthstone'da legend bir suser olarak 3. denemede anca bitti. sürükleyici epey saatlerdir başından kalkamadım. *
  • heroes (bkz: homm3) dışında pek turnbased tecrubem yoktur fakat bu oyunu çok sevdim. windows'da da mac'te de aynı randımanla oynanabiliyor. heartstone oynamadığım için onunla kıyaslayamayacağım ama çok zevkli.
  • steam'in çok satanlarında gördüm.

küçük bir oyun arada açar oynarım diye aldım.

saatlerdir başından ayrılamıyorum. aradığım basitlik, aradığım eğlence.

kart oyunlarından hoşlanmıyorsanız bile bu oyunun basitliğine, küçük espri anlayışına bence bayılacaksınız.

oyunu türkçe olarak da oynayabiliyorsunuz.

üstteki yazar arkadaşlar da belirtmişler zaten, bana biraz heroes 3 tadı verdi alıp oynamanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

şansı hak ediyor.
  • muh-te-şem

fakat early access olduğu için biraz içerik eksikliği var. bir de bazı karakter veya buton çizimleri biraz dandik duruyor.
  • çok tatlı oyun günün yorgunluğunu atayım diyenler için ideal. early access olmasından mütevellit oyun sürekli gelişmekte.

kendi sitelerine dayanarak yapılan edit: mobil platformlar, switch içinde çıkıcakmış ve oynadıkça fark ediyorum ki muhteşem bir oyun olmuş.
  • bu akşam twitch'te takip ettiğim bir streamerın kanalında gördüm ve ben bunu oynarım hacı diyerek direk aldım. mtg hastası bir kart oyunu sever olarak heartsone'dan nefret edip gwent'te aradığıdığımı bulamayan ben, sabahın 3 buçuğunda gözümden uyku akarak hala slay the spire oynuyorum. oyun şu an early access'te ve her hafta güncelleme alıyormuş. iki kişiden oluşan yapımcı firma mega crit games'i tebrik ediyor, gözlerinden öpüyorum.
  • videolarda denk geldim de "lan bu ne ne animasyon var ne bir şey" dedim, ne kadar yanılmışım.

ilk gün sabah 5'e kadar oynadım. ertesi gün biraz bıkar gibi oldum fakat kafamda kart komboları kuruyorum arada. sonra oturdum başına yine zaman akıp gitti. kitap vs film gibi bir kıyaslama yapın kafanızda. kitap sizi sarıyor ise bu oyun sizlik gibi bir basite indirgeme yapılabilir çünkü kartlardaki "shiv", "flying knee", "slash" gibi hamleleri resim ve ses ile birlikte uygulamaya koyunca kafanızda o komboyu canlandırabiliyorsunuz zaten.

oyun roguelike denebilir sanırım. yani random generated bir yol izliyorsunuz ve her run farklımsı geçiyor. sonunda kazandığınız puanlarla daha iyi relicler ve kartlar açıyorsunuz otomatikman.

oyun early accesste olduğu için random eventler kısıtlı sayıda. bu nedenle hızlı eskiyor. full release'i bekleme sabrını gösterin ki sıkılmayın derim.

iki karakter var (3. de yolda) ve ikisinin de kart seti kendine özgü. "silent" isimli hatun rogue tarzı bir sete sahipken "ironclad" arkadaş daha melee warrior tarzda. relicler ve beyaz renki ortak kartlar da mevcut olduğundan eğlenceli işler yapabiliyorsunuz.

iki karakterin de kendi içlerinde oynadıkça kavrayacağınız buildleri mevcut. şahsen internetten yardım almadan keşfettiklerim "silent" için evade-shiv, poison buildlerini etkili buldum. "ironclad" için strenght-heavy sword'un çok faydasını gördüm.

son olarak steam forumlarında insanlar "ilk runda bitirdim yeaaa çok kolay" yazmışlar fakat benim bir 10-20 denememi almıştır en az. 4. denememde sonlara doğru yamumasam belki de ben de erken bitirebilirdim. burada rng de biraz etkili. gittiğiniz builde göre kart düşmezse veya satılmıyorsa zorluk çekebiliyorsunuz. bu da böyle bir incelememdir.
  • ses sorunu yaşadığım oyun, hiçbir ses gelmiyor çözümü bilenler yardımcı olursa mutlu olurum :)
  • mod desteği ile uçmuştur.
    artık komünitenin yaptığı karakterler, kartlar, iksirler, yaratıklar ve eşyalar oyuna eklenebiliyor.
  • diablo'nun bile mobil versiyoununun çıktığı bugünlerde appstore'a gelse tadından yenmeyecek oyundur.
    günlük hayattaki stress yaratan durumlardan uzaklaştırıp rahatlatan bir oyun, hem ufakt bile olsa beyin cimnastiği de yaptırabiliyor. strateji, bulmaca ve elbette ki şans: yapımcılar benim gibi oyuncuların tam olarak ne istediğini biliyormuşçasına hazırlamışlar.

hiç kendinizi pabcilerle, cesegolarla, hartstonlarla paralamayın; gerek yok abi.. alın elinize biranızı, mısırınızı 1-2 saat oynayın sonra kapatın gitsin. oyunu oynarken siz orada olmayın, oyandıktan sonra da oyun yerli yerinde yerinde kalsın; en sağlıklısı da bu sanırım.
hesabın var mı? giriş yap