şükela:  tümü | bugün
 • atilan her adimin onceden dusunulmesi gereken bir durumdur son sans ve bunu kullanmak. karsidakini cileden cikartmak ve bu asamaya gelmek cok da kolay degildir aslinda. patavatsizlik ise bunun en cabuk yollarindan biridir, farkinda olun veya olmayin, belirli sure yaptiginiz patavatsizlik kendinizi son sansinizin ortasinda bulmaniza sebep olacaktir. konuyla yakin ilgili (bkz: bir sans daha verildiginde yapilmayacaklar)
 • cogunlukla karsi tarafa onceden anons ya da uyari yapilmadan verilen sans turudur. boylesi makbuldur bence.

  randy pausch'in the last lecture'da dedigi gibi:

  the brick walls are there for a reason: they let us prove how badly we want things.
 • bazen sahip olunan tek şanstır. bir kere yakanıza konar. bir kelebeğin ömrü kadardır hayatınızda var oluşu.. uçup gitmeden avuçlarınızın arasına almanız gerek.
 • iyi değerlendirilmediğinde sonunuz olabilir.
 • az önce bir dişiden duydum bunu, "eskimo, bu son şansın bak." diye. sevinsem mi üzülsem mi bilemedim.
 • film olanı için (bkz: southpaw)
 • her şeyin, herkesin bir sonu vardır hayatta. bu son bazen mutlu biter. nitekim mutsuzluk da bir sonuç olabilir. sonunun nasıl bittiği değil, senin o sona ulaşırken ne yaptığındır aslolan.

  herkesin karşısına "şans"lar çıkar zaman zaman. tabii bunların da bir sonuncusu vardır hayatta. herkesden ve herşeyden çekersin elini ayağını. sırf o son şansı gerçekleştirmek içindir bütün bu didinmeler, düşünme(me)ler ve beyin yorgunlukları... günler alır bazen hiçbir şey düşünmeden durmak. aslında günlerce düşündüklerini, varsayımlarını, çıkarımlarını hazmetmektir o durum. fakat bunu sadece sen anlarsın. eline geçen son şanstır hayattaki ve istersen mahvetme özgürlüğün de vardır. korkarsın, devam edersin...

  yollar hep aynı yere çıkıyordur bazen. seni girdap gibi içine çeker durur. sen başka bir yere yol almaya çalışırken durdurur seni. illa o son şansı verecek sana. istemesen de böyle olacak. üzülsen de ağlasan da hiçbir faydası yok. gireceksindir o soğuk odaya. yaz, kış farketmez. ve elinden gelmez hiçbir şey, sanki görünmez bir iple bağlanmış gibi düşüncelerin hareketsiz, hareketlerin tesirsizdir artık.

  sonlu her şey gibi şansın da bir sonu vardır dünyada. yazarken bile zorlanır, terk etmek istersin. fakat tutacak eli de sonsuzluğa uğurlamışsın.