• ahmet'in ya da nam-ı diğer ah canım ahmet'in 1994 senesinde çıkardığı ilk albümünde bulunan new jack swing/electro/rnb çalışması. fantastik bir videoklibi vardı diye hatırlıyorum, ekran simetrik bir şekilde ikiye ayrılmış, kaydıraktan kayan figüranlar ortada kayboluyorlardı. bir de ahmet'in püsküllü deri kıyafetleri vardı sanki.. öyle kalmış aklımda.

birgün girdin sessizce
    düşlerimden birine
    büyülendi ruhum sanki
    donup kaldı olduğu yerde
    işte o garip anı unutmak
    çıkmak bilmez yüreğimden
    hep gizli tuttum yıllarca
    böylesi aşkı içimde

bitmek bilmez sonsuz bu çile
    silmek istedim silinmez

anlamı yok artık kendinden nefret etme
    kararlar senin artık kendinden geçmedikçe

bazen sordum kendi kendime
    nasıl kör oldum sevgisiyle
    attığım her adım o an
    kaygı veriyordu düşündükçe
    yeter artık yetti dedim
    ruhumu boğan hislere
    nasıl dönerim acaba
    o eski mutlu günlerime

silmek istedim silinmez

bitsin dedim bitsin artık
    yalan dolu herşeyin
    duy diyorum tanrım sana
    kurtar beni kurtarsana

silmek istedim silinmez

• girişini 5-6 kez arka arkaya dinleyip frankie knuckles'ın prodükte ettiğine kanı getirdiğim şarkı. daha da güzeli ahmet kardeşimizin (abimizin?) almancı aksanının kitş şarkı sözleriyle beraber şarkıya kattığı naivite. 2011'de bile ah canım ahmet fanıyım.
  • hakkında muhtelif tespitler hazırlağım şarkıdır:
    bir, ahmet'in en güzel yirmi şarkısından birisidir (hastasıyım kendisinin, ayrım yapamıyorum)
    iki, bu şarkı itibarıyla sanatçımızın gençliğinde çok ferdi tayfur dinlediği sonucunu çıkarabiliriz (özellikle şarkının giriş kısmına dikkat)
    üç, klipteki sarışın kız woody harrelson'a benziyor. kanıtımız da var.
    önce ilgili klibin 1 dakika 11'inci saniyesindeki götüntüye bakıyoruz: http://www.youtube.com/watch?v=2m7_ux3ci8q
    sonra da şu resme: http://www.imdb.com/media/rm1473288448/tt0305224. şerefsizim aynı.
    dört, bu klipte kullanılan teknik (böyle görüntülerin birbirinin içine geçmesi falan) red hot chili peppers'ın zephyr song'u ve şimdi ismini hatırlayamadığım bir şarkıda daha var (bu tespiti bir yere bağlayamadım)
  • müthiş bi şarkı.

annamı yok artık
    kendinden nefret etme
    kararlar senin artık
    kendinden geçmedikçe

(bkz: ana bacı yapma)
  • verdiği tat hiçbir zaman eskimeyecek "unutulmayanlar" dan olan güzel şarkı. ahmet'in gırtlağını kullanması ve şarkının müziği şahane.

izlemek için ; (bkz: http://www.youtube.com/watch?v=2m7_ux3ci8q)
  • iyi gelen bir şarkı fener gibi.
  • gün boyu aklıma takılan güzel şarkı. yıllar vardı dinlememişim. içli şarkıları severim, bu da dokunaklıdır.

üstünden 20 yıl geçmiş, hüzünlendim nedense. oysa ki pozitif düşünce de kazanır değil mi ahmet
  • bir ahmet akkaya şaheseri.

100 yıl sonra bile ne olacak?

dinlenecek.

göreceksin.
hesabın var mı? giriş yap