• avrupa'daki konsol versiyonlarında sansür bulunmaktadır. bilgisayar versiyonlarının sansürden etkilenmediği söylenmekte fakat bunun hakkında kesin bir bilgi bulunmamaktadır. steam versiyonunun sansürsüz olması beklenmektedir.

(bkz: http://www.eurogamer.net/…-truth-censored-in-europe)

edit: oyunun steam avustralya sayfasında "low violence version" uyarısı bulunmaktadır. avustralya, almanya, avusturya, singapur gibi yerlerde bilgisayar versiyonunun da sansürleneceği söylenmektedir.
  • -senaryosu trey parker ve matt stone tarafından yazılmış oyun. yani fos çıkmayacaktır büyük ihitimalle.

-oyunda kasabaya yeni taşınan çocuk oluyoruz ki hali hazırda var olan bir karakteri oynamaktan daha eğlenceli olacaktır.

- grafikler zaten south park.

-savaşlar turn-based bazlı. epey eğlenceli ama hep aynı hareketleri yapmamız mümkün bir süre sonra.

-oyun gayet komik. sanki oyun değil de south park izlermiş gibi de havası var.

eklemeler:

-oyunun müziklerine hayran kalmamak elde değil.

-hepsine tamam ama mr slave'in makatına girdiğimiz bölüm ne ya? spoiler vermek istemiyorum ama gülmekten ölüyordum az kalsın. ayrıca o bölümde karşılaştığınız telefonu kullanabiliyorsunuz. gözünüzden kaçmasın.

--- spoiler ---

-skyrim göndermesi de geldi. haydi bakalım

-''crown of anal pleasure''

--- spoiler ---

edit: an itibari ile bitirdiğim oyundur. ulan hayvan gibi giriştim tadı damağımda kaldı. bir daha oynayayım en iyisi.

screw you guys! i'm going home!

lan jimmy bayılıyorum sana ya.

-encha... -haaaa... enc... en... en... encha... enc... chaaa... (hold space bar to skip) enc.. enchancement
  • iyi olup olmadığı ve nasıl bir yapıya sahip olduğuyla ilgili görüşlerimizi şuradan edinebilirsiniz:
    http://www.bolumsonucanavari.com/…of_truth-8626.htm
  • gameplay videosunda jew class'i gorunce yarilmama sebep olmus oyun. izledigim kadariyla ince espri dolu. oyundan yuksek seviyede zevk almak isteyenlerin az cok kulturu olmasi sart sanirim. south park seyredip, gulen adam zaten anlar esprileri.
  • ps3 versiyonunu 200 tl'ye almayı düşünen beni, konsolların uğradığı sansürden dolayı steam üzerinden 60 dolarlık bilgisayar versiyonunu almaya itmiştir. kar bile ettim.

battlefield klasik ve kendini ispatlamışsa, south park hayli hayli ispatlamıştır. south park gibi dev bir isimle battlefield gibi bir isimi karşılaştırmak bile saçmadır. south park dediğin şey, battlefield'ten çok daha geniş bir kitleye çok daha uzun zaman önce yayılmaya başlamış bir isimdir. ayrıca south park'ın ilk oyunu bile battlefield'ten önce çıkmıştır. hani tamam eyvallah çok seviyorsunuz battlefield'ı, biz de çok seviyoruz ama böyle cahil cahil konuşup ilber ortaylı'yı sinirlendirmeyin. battlefield'ta server bulmayan adam var diye de argüman sunmuşlar. ben baya server buluyorum. hatta yarısı dolu serverlar bile buluyorum. yahu emmy ödülü almış bir dizi ile, sıradaki oyununun ekran görüntüsünün diğer oyunlardan henüz ayırt edemeyeceğiniz bir oyun ile karşılaştırıyorsunuz. south park severler için bu 60 dolarlık oyun, içinde bulundurduğu referanslarla bile kişisel olarak en iyi oyunlardan biri olabilir.

gerçekten de birbirimizi yemeyelim. piyasada iyi kötü bir sürü rakibi olan ve dava edilecek kadar kötü bir ürünü piyasaya çıkaran firmanın, her yıl çıkardığı 60 dolarlık oyunla (ki oyunun tamamını almak istiyorsanız premium hesabı için bir o kadar daha vereceksiniz), 17 yıllık bir kültürü içinde bulunduran bir oyunu nasıl aynı kefeye koyabilirsiniz aklım almıyor. ve tamamiyle farklı türler olmasını geçtim. isim ve marka olarak yapılması bile absürd olmaktadır. yahu battlefield dediğin oyunun ne 17 yıllık tanınırlığı var, ne de sürdürebilirliği var.

battlefield kendini sadece ve sadece video oyunlarında ispatlamıştır ve oyunun kötü ve buglı olması onu alaşağı edecek kadar rezil de edebilir. etti de. battlefield 4'ten sonra electronic arts'ın hisselerinde %8'e dayanan düşüş yaşandı. hakkında dava bile açıldı. yakında düzelticez demelerinin yüreklere su serpmesi de sadece türkiye'de yaşanır zaten. bunca yolsuzluğa bile göz yumabilen ülkede battlefield'in böyle adam sikmesine kim ne der.

bf4'e o para multi için veriliyorsa, south park'a o para da 17 yıldır bizi güldürdüğü için, bazılarımızın hayatlarına dokunduğu için veriliyor. efsane olmuş karakterler yaratmış bir isim south park. beyaz perdede bir filmi bulunan bir isim bu. "merchandising" ile küçük çocukların sırtında tshirtlerini gördüğümüz bir isim bu. battlefield'ı grafiklerinden ve oynanışından başka diğer oyunlardan ayıran ne özelliği var yahu? karakterleri bile yok tanınan. captain price desen o call of duty'nin. bir tek bad company'de biraz yapabilecek gibi oldu ama ondan da 4 yıldır haber yok.

south park oyunu çok rahat bir şekilde 60 dolar edebilir. eline ak-47'nin daha iyi kaplamaları olan modelini alıp daha iyi kaplamalı ve fizik motorlu dünyada aynı şeyleri yapmak yerine, tanıdık olduğum dünyada tamamiyle farklı birşey yapmayı tercih ederim. hem de yıllarca beni güldürmüş karakterlerle omuz omuza durarak. ben üzülüyorum aslında tam oyunu oynamak için oyunun neredeyese iki katı para verenlere. premium diye isim vermişler bir de. adı da çirkin. hem de her oyunla birlikte yeniden almanız lazım bu premium'u.

sonuçta birşeyi çok seviyor olmanız, gözlerinizi kör etmesin. south park dediğiniz isim, dünyanın en ünlü çizgi film serisi the simpsons'a, family guy ile birlikte rakip gösterilen bir isimdir. önünüzde marka olarak da oyun dünyasına adım atmak anlamında da, barındırdığı kültür bakımından da çok daha eski ve taşaklı bir isim durmaktadır, haddinizi bilin.
  • hiç tartışmasız dünyanın en gerçekçi grafiklerine sahip oyunu.
  • güzel oyundur. türkiye'de olup aral'dan 72 liraya, playstore'dan 100 liraya alınabilirken neyin 60 dolarından bahsedildiğini çözemedim açıkçası. her türlü steam key elinize geliyor steam'den almazsanız da.
  • henüz fazla oynamadığımdan ayrıntılı yorum yapamayacağım ama arayüzü mükemmel olmuş. oynadıktan sonra editlerim.

ayrıca cod ghosts gibi oyunlar her sene 60 dolara satılırken bu oyuna 60 doları haketmiyor demek saçmalıktır. ilk yarım saatinden bile 60 doları hakeden bir oyun olduğunu bana gösterdi bu oyun.
  • steam'de resmi olarak yayımlanmıştır an itibarıyla.
  • türkçe altyazının en çok yakışacağı oyunlar listesine üst sıralardan giren oyun. lazım abi tr altyazı, divxplanet e baktım yok *
hesabın var mı? giriş yap