• bir ayda 17 sezon south park izledikten sonra south parksız kalınca indirdim "south park the stick of truth"u oynadım. 30 saatte bitirdim ve maksimum verimi aldım. bütün bölümleri hatırladığımdan en küçük göndermeler de bile yüzüm güldü. ve açıkçası benim baş kahramanı/yönetmeni/ediitörü olduğum çok uzun bi south park bölümü gibiydi üstelik full hd'ydi. ve gerçekten butters ile, kyle ile, jimmy ile vakit geçirmiş kadar oldum. oynayışı ise acayip iyi kotarmışlar. hiç bi şey gözüme batmadı rahatsız etmedi bildiğin old school rpg (gameboydaki final fantasy vı vs) olmuş.
    ha bir de:
    --- spoiler ---
    there once was a maiden from stoneberry hollow
    she didn't talk much but boy did she swallow
    ı had a nice lance she sat upon
    the maiden from stoneberry who is also your mom
    --- spoiler ---
  • başından sonuna sesli gülerek, bazen kahkahalar atarak oynadığım başka bir oyun yok galiba. leisure suit larry serisi bile çok eğlenceli olmasına rağmen bu kadar değildi. enfes olmuş.
  • uzun zamandır pc oyunu oynamıyordum bu oyun güzel oldu.özlemişim oyun oynamayı.

south park'ın bütün sezonlarını izledikten sonra bu oyunu oynamanızı tavsiye ederim yoksa bazı esprileri kaçırabilirsiniz.

--- spoiler ---

bir cartman ve butters seveni olarak okuldaki savaşta kyle'ın tarafını seçmişim aceleyle. o kısımları buruk buruk oynadım resmen. cartman'a ihanet etmiş gibi hissettim. butters'ı istemeden dövdüm. neyse ki sonunda 'emin misin oğlum bak?' uyarısı verdi de kyle'ın ağzını yüzünü dağıttım. tam oley cartman'ımın tarafına geçtim derken clyde patlak verdi. birleşmek zorunda kaldık.

--- spoiler ---

bu arada stan'in ablasını göremedim. onunla dövüşmek güzel olurdu. gören, duyan varsa haber verirse sevinirim.

bu kadar bekletmeye kısa bir oyun olmuş. bitmeseydi bea..

edit: teşekkürler shelly'i dövdüm.
  • benim için gayet olmuş olan oyundur. ee bir de southpark var işin içinde, neyse oyunu sevdim ancak bu parayla köpek gibi dlc beklediğimi de belirtmek isterim. 60$ ney lan. zaten bi solukta bitirdik, dlc çikarin efendiler.
  • black dildo bölümünü bir türlü geçemediğim oyun.
    edit: oyunun bu bölümü pc için bug imiş. normal yollarla geçmenin bir yolu yok. cheat engine ile oyun hızı 0.5' e düşürülüp geçilebiliyor ancak.
  • bütün boş hatta dolu vaktimi çalan leziz oyun. pişman değilim zira son yıllarda bir pc oyunu oynarken hiç bu kadar eğlenmemiştim. south park seviyorsanız kaçmaz. 10/10
  • standart bir action - adventure oyunundan öte olmasa da south park evreninin mizah birikimi sayesinde 15 saatlik bir eğlenceye dönüşüyor.
  • beklediğimden çok daha iyi olan oyundur. espriler, mizah harika. skyrim, dragons and dungeons türü oyunlara verilen referanslar muhteşem.

diziyi sevenler, oyunu da mutlaka sevecektir, ama diziyi sevmiyorsanız, dizideki mizahı beğenmiyorsun, oyunu da beğenmeyebilirsiniz. yine de denemekte fayda var.

--- spoiler ---

bir osuruğun bu kadar etkili olabileceğini tahmin etmezdim. osuruk deyip geçmemek lazım...
    --- spoiler ---
  • cartman tarafından gerçekten ezilmenin nasıl bir duygu olduğunu tattığım oyundur.
  • diziye yakışmış oyun. karakterlerin en iyi yansıtılacağı, dizideki özelliklerinin en iyi gösterileceği tür bu sıra tabanlı rpg olurmuş, öyle de olmuş. aslında çocuklar kavga ediyor, ama savaşlar o kadar epik ki sanki sonunda prenses'e erişmek var (burada bahsi geçen prenses kenny mccormick değil). kasabada yanı sıra gelişen olaylar, diyaloglar bütünüyle interaktif bir south park bölümü olmuş. kanada'yı oynamak da süper nostaljik süper eğlenceliydi. sonu da en beklememiz gereken şekilde ama hiç beklemeden vurdu. açıkçası fighter olarak bitirdikten sonra şimdi jew olarak oynarken hiç sıkılmayacağıma eminim. dlc'si bol olsun, devam oyunları daim olsun, her sene bir tane oynasak fena mı olur?
hesabın var mı? giriş yap