• sanırım 1995 yılından beri hesaplıyorum. tahmin edersiniz ki defalarca üzerinden geçtim, sağlamasını yaptım. şu artık su geçirmez bir hakikat. böyle bir hanım mamafih yok. gerçekten.

söz+nişan+kına+düğün+balayı+çekyat üst üste gelince kaçınılmaz bir figür ortaya çıkıyor. düğün istemeyen kadın tanımış olabilirsiniz. doğrudur. benim kocaya kaçan arkadaşlarım da var. fekat bu 6 ögenin aynı kişide reddedildiğine şahit olmadım, şahit olanı tanımadım, duymadım. bana öyle bir bilgi gelmedi.

bazısı diyecek, "ulen nereden tanıyorsun bütün kadınları hırbo??!?!". çok yanlış bir itham. açıklama yapmaya lüzum görmüyorum. çünkü çok saçma.

demin de dediğim gibi. böyle bir hanım yer yüzünde yaşamadı şu zamana kadar. bundan sonra da yaşayacağını sanmıyorum. çünkü bence öyle.
  • şişmedir.
  • kadınların yüz karasıdır. hiç değilse çekyat isteseydin tüh senin kadınlığına.
  • bir kadın olarak söylüyorum, çekyat mühim, çekyatsız evlilik olmaz. o yüzden hata eden kadındır.

edit: (bkz: espride gecikmek)
  • benim. bunlara ilaveten koca da istemiyorum. sanirim bu her seyi acikladi
    (bkz: istemezukculuk)
  • hepsini anlarım ama çekyatı istemeyecek kadın yoktur. hem koltuk, misafir gelince yatak olur, altına da gereksiz şeyleri tıkı veriririz tarzı bir şeyi kim istemez?
  • cekyati nasil istemez diye dusunduren kadindir. ben bile istiyorum; iyi olur misafir falan gelirse...
  • benimdir bu. balayı haricinde tabii. e tatil tatildir sonuçta. kınaya gelirsek; eğer olursa kendi kınasına katılmayan ilk gelin olurum. düğüne de gerek yok küçük bir salonda nikah yeter. nikahı da kendi aranda kıy diyeceğim ama takı var işte. al o parayı istediğin gibi harca. ohh en güzeli. çekyat konusunda yorum yapmak istemem doğrusu. ya da bıraksın ben kendi paramla alırım ev eşyasını. bana piano alsın yeter.

evet şimdi düşündüm de masrafsız bir insanım ben. hatta biraz daha düşününce evlilik olayı da çok saçma gelmeye başladı. sanırım evde kalıp kedi beslemeye başlayacağım.

iki dakika bir şeyler okuyalım diye sözlüğe girdim ve evde kaldım. teşekkürler.*
  • aşık olduğu takdirde, sevdiği adamdan başka hiçbir şeyi istemeyecek kadındır.
  • (bkz: ne istediğini bilen kadın)

söylese de biz de öğrensek
hesabın var mı? giriş yap