• azınlık sözlük yazarların yaptığı ve katkıda bulunan değerli yazar tayfasının kalmaması suretiyle artık çöplüğünden getirdiği 'bilgi'lerin yazıldığı ve önümüze sunulan entiriler girilen mecra olması sözlüğü sözlük gibi kullanma durumu kalmadı.

öncelikle sözlük insanı tanımını buraya koyayım;
    (bkz: sözlük insanı/@safagi sokmeyen cocuk)

bu arada doğru bilgiye artık kolay ulaşılan zamanlarda yaşadığımızı zanneden bir güruh var ki onları bu kefeye hiç koymuyorum. sözlüğe niye bilgi entirisi gireyeyim ki diyen gerzek*yazar arkadaşlar popülerlik ve fenomen olma yolunda anlamsız entiriler giriyorlar.*

önceden bilgilendirici entiriler ve meselelere subjektif yönden bakılan enfes yazılar oluyordu. eğer bilgide eksiklik varsa entiri girilir bilgi artırılması sağlanır veya eğer girilen entiride yanlış bilgi varsa gerektiğinde mesaj yoluyla düzeltilirdi diğer yazarlar tarafından ve bunu ise entiriyi düzenleyip not düşerlerdi.

şimdi olan ise görgü kurallarından habersiz yazarlar yanlış girinin altında küfür kıyamet girdi girerek kibirle bilgiçlik*taslamaktalar. hele amacından iyice sapan ve verecekleri cevapları olmayıp sadece imla kurallarına sarılarak yazarlara saldıranları unutmamak lazım.*

bu arkadaşların beyinleri için kuşlar aleminden hayvan ismi verip onlara hakaret etmek istemem. artık insan olmayı öğrenseniz ve şu sözlüğü sözlük gibi kullansanız çok güzel olmaz mı?
  • her harfin başlığına girip o harfle başlayan bütün kelimeleri yazmak vb. sözlüğü gerçek anlamında "kutsal bilgi kaynağı" olarak kullanmak.
  • sıkcha yapar oldum, aklıma "aha shu neydı? "gıbı bıshı gelınce hayvan ara yapıyorum shansım varsa buluyorum bıshıler
  • eksi sozlugun sozluk olarak ise yaradigi zamanlardan bugune cok seyin degismedigini gosteren bi aktivitedir.
  • (bkz: h2000/13) ü kullanarak siteye gidip, music festivali linkini bulup,
    kronos quarttet le beraber kimin ne zaman çaldığını öğrenip, bu bilgiyi
    ilgili entry de kullanmak.
  • 1/3. entryler için (bkz: kronos quarttet)
  • sozlugun bircok islevinden sadece esasli olanini gozonunde bulundurma eylemi.
hesabın var mı? giriş yap