*

• daha çok sözlük satabilmektir muhtemelen. sözlükçü sonuçta başka ne istesin. (bkz: eve ekmek götürmek)
  • sadece gitmek veya gidebilmek.
    şimdilik böyle.
  • (bkz: para)
  • gerçek bir zeplin görmek istiyorum. şu an! gerçek... bir... zeplin... is-ti-yo-rum.
    herhangi bir insanın hayatının bir döneminde zeplin görmeyi böylesine tutkuyla istememesine anlam veremiyorum.
    hızla dönen dünyanın pislikleri.
    zeplinden ne anlarsınız ki siz?
    gördüğünüz en uçuk rüya bile altılı pastel takımıyla rahatlıkla boyanabilir.
    siz, pislik olduğunuz için zeplinler tükendi. bir yerlerde büyülü bir güçle uçan ve içinde hakikati duyanları taşıyan zeplinler olmalı!
    koltuğum bana ayrılmış olmalı. eminim gökte güzel kağıtlara dolmakalemimle harfleri yazmam için ayrılmış bir masa bile vardır.
    defolun gidin.
  • günlerce uyumak uyanmamak her şeyle herkesle iletişimimi kesmek istiyorum sözlük. eskiden bunu kolayca yapıyordum. yorganımın altında günlerce çıkmıyordum ve nefes alıyordum. şimdiyse o kadar zor ki...
  • basit biri olmak istiyorum.
  • ağlamak arkadaşlar. hem de öyle böyle değil. akan yaşın sıcaklığını yanan yüreğine katarak ağlamak. ölenlere,öldürenlere,sevenlere,gidenlere,yaşlılara,kalanlara,dövülenlere,dilenenlere, köpeklere, kedilere ve eziyet gören tüm hayvanlara, yetimlere, solan çiceklere,acılara,hastalara,insan olduğunun farkında olmayan hayatı içi boş yaşayan yıllarını yok yere kaybeden kişilere ve daha nicesine nicesine ağlamak.
  • birer kullanma kılavuzu olmalı her birimizin, elektronik eşya misali. bana bu şekilde davranma, bana şunu bunu yapma dostluk, arkadaşlık ve aşkta.
    olmalı kesinlikle, hatta ve hatta daha sağlıklı ilişkiler adına asmalı her bir kimse üzerine.
  • bir daha dünyaya gelecek olursam, daha basit ve kolay anlayan olmayı tercih ediyorum.
  • bekliyorum, o ilâhi el tutup çeksin beni yukarıya, buranın tüm hengâmesinden kurtarıp yükseklere uçursun diye... çünkü bugünlerde tek istediğim, resmettiği o ilahi tabloya, o'nunla birlikte yukarıdan bakmak...
hesabın var mı? giriş yap