• sozluk yazarlarinin butun cabalarinin karsiliginda ulasmak istedikleri seylerdir.benimki:

bir (bkz: ege kasabası) nda, torunlarımın sağda solda koşuşturduğu yazlığımızda, proust'un kayıp zamanın peşinde isimli romanını yeniden okumak.(bir kere okusaydım iyiydi ama o zamana kadar bir kere okumuş olmayı umuyorum.)
  • boy : 2,5 mt
    en : 1,5 mt
    derinlik : 2 mt desen

ne eder ?
    7,5 m3 bir kamyon bile değil

gel kaz desen jcb için 15 dakka sürmez

netçede hedef bir kamyon toprak bile yapmıyor
    büyük mevzuu değil yani.

e öyle ama.

ha tanım : 7,5 m3'tür.
  • özgür, mutlu bir hayat. barışçıl, liberal yönetimde bir ülke. insanların yaptığı işlere saygı duyulması, hangi parti veya görüşe göre değerlendirilmemesi. din sömürüsünün bitmesi.
  • büyük olasılıkla bir huzur evinde ya da evde tek başıma geçecek yaşlılık dönemimi olabildiğince kimseye muhtaç olmadan kendime yeterek tamamlamak ve yatağımda, uykumda bu dünyadan göçüp gidebilmek.
  • nihai hedefin arka planındaki duygusal boyutta yegane maksat tatmin olmak, aslında açıkçası mutlu olmak duygusunu sağlamaktır diye düşünüyorum.
    hayatımızdaki eylemler hep buna dönüktür.
  • birgün öyle bir doktor olmak ki tüm hastaları iyi edebilmek. bir yaraya baktığım zaman onun ne olduğunu anlayıp neyle iyilesecegini farkedebilmek
  • bir sözlük yazarının nihai hedefi sözlükten kız kaldırmaktır. diğer yazılan şeyler buradaki nicklerin kişisel arzusudur. arzu ile hedef arasında dağlar kadar da fark vardır. hayal bile değil burada yazılanlar, özgür ve mutlu hayat diye hedef mi olur lan? kimse kimseyi kandırmasın hepimiz seks için sözlük yazarı olduk. olmadığını sanan var biliyorum şimdi eksileyecek beni ama eksini bastıktan sonra bi daha düşün. zira ben de eskiden öyle zannederdim. fakat şu an ben bile kız kaldırma peşinde olduğumu ve fakat her daim başarısız olduğumu fark ettim. beklentim yok ama umudum var. fjkgkfd. şaka lan şaka umudum da yok.
  • yokmuş şu an fark ettim. hedeflerim kendi içerisinde küçük hedeflere ayrılarak sonsuz hedefler kümesi oluşturuyor. gerçekte de hedeflerin daima daha büyük hedeflerin basamakları olduğuna inanıyorum. hatta nihai diye bir kavramı ölüm dışında hiçbir kavramla yan yana düşünemiyorum. daima bir tık üstü vardır.
  • thomas more selam eder ve ütopyalarımı huzurlarınıza sunarım...

(bkz: barbare)
    http://www.barbarosbagevi.com/
    http://www.barbarewines.com/tr/saraphane
hesabın var mı? giriş yap