• geçen asistanımızın zeka geriliği olan kardeşine boyama kitabı ve keçeli kalem hediye ettim, bana teşekkür için bir video çekmişler, izlerken çok utandım ya keşke hiç çekmeselerdi o videoyu.
  • karakterim sağolsun, ara ara kendimi utandırmayı başarıyorum.
    son dönemde de bir arkadaşıma yemek konusunda lüzumsuz bir şekilde takıldım o da sağolsun üşenmemiş memleketinin yerel bir lezzetini yapmış. bana da yemek düştü tabi ama mahcubluğum uzun süre geçmedi.
  • savcılığa ifade vermeye gitmiştim. babamda böyle olaylarda bana eşlik etmeyi sever sağolsun. koridorda sıramı beklerken 5 dakikada muhabbeti kurdu diğer insanlarla o ara benim sıra geldi girdim içeri. tam ilk sözümü edecektim ki babam girdi arkadan. savcı babama dönüp siz kimsiniz dedi. velisiyim dedi efendim, evet velisiyim. savcı bana dönüp yaşımı sordu, 19 dememle babamı dışarı attı. güler misin ağlar mısınlık bir andı. hayır yani taksirle adam yaralamışım, velisiyim demek hiç cool değil.
  • çok şarkı mırıldanırım ben, aklımda devamlı döner bişi şarkılar, müzikler. çocuğum, bi kız arkadaşla sahilde yürüyoruz yazlıkta, ama the cranberries'ın the cranberries olduğu yıllar. zombieh eeh eeh with their tanks'n'their bombs yıkılıyor ortalık. sahilde gitar çalan denyolar bile akdeniz akşamları'nı değil, zombie'yi çalıyor. her yer cranberies. ben de efsane albümden hollywood şarkısını mırıldanıyormuşum o an, farkında bile değilim. sözleri, "ı've got a picture in my head, in! my! head! it's me and you, we are in bed, we! are! in! bed!" şeklinde. farkettiğimde çok utanmıştım, ama kız çok büyütmedi sağolsun. başka şekilde ağzıma sıçtı 2 sene sonra.
  • biradan sonra sicak cikolata ictigim an. kendi kendime utandim yanimdakini irgalamadi pek.
  • sohbet esnasında...

a: arkadaş *
    b: ben

a, bir kitaptaki olaydan bahseder. ben de ilgiyle dinlemekteyimdir.

b: hangi kitap bu ya?
    a: (bir kitap adı söyler)
    b: (şaşkın) ama ben okumuştum, anlattıklarını hatırlamıyorum ya...
    a: okuduğuna emin misin? kitap bu olayın üzerine.
    b: e tabii üç sene önce okuyunca unutuluyor.
    a: ben on sene önce okudum.
    b: ...

utancımdan bir yerlere saklanasım geldi.

(bkz: geçmişte okunan kitapların içeriklerini unutmak)
  • eve gelirken bir adam 'saatin kaça abla' diye sordu ve adamın aşırı terbiyesiz olduğunu düşünüp hiç cevap vermeden yürümeye devam ettim. sonra soruyu kulaklığım olduğu için net duymamış olabileceğim ve adamın gerçekten saati sormuş olabileceği geldi :/
  • dişin arasında kalan maydanozla gülmek :))
  • askere gideceğim için bana hediye yollayan arkadaşımın doğum gününü unutmam ve tam da onun doğum gününde kargonun eve gelmesi.
    o kadar utandım ki , biraz daha vaktim olsaydı anında alanya bileti alacaktım.
    bazen çok düşüncesiz ve dalgın olabiliyorum.
  • henüz yaşanmadı; ama birisi spotify listelerimi görürse utançtan insan içine çıkamam, öyle bir saçmalık hali. buradan spotify yetkililerine ricam, ölürsem hesabımı yakın lütfen, rica ediyorum*.
hesabın var mı? giriş yap