• 10 üzerinden 9, 11 üzerinden 10. hep 1 eksik.
  • en sevdiğim edebi kahramanlardan biri robinson crouse olan biri için olmayan derece.
  • fernando pessoa'nın tarifiyle şu şekildedir: "kendimi dinlerken ben bile kendim hakkında yanılırken, hatta bazen ne demek istediğimi bile anlayamazken, başkaları beni anlamaktan ne kadar uzaktır kim bilir! başkaları ne karmaşık yanlış anlamalarla anlar bizi. anlaşılmanın verdiği nefis zevk, bunu en çok isteyenlere yasaktır-çünkü karmaşık, anlaşılamamış varlıkların özelliğidir bu; ötekiler, yani herkesin anlayabileceği basit insanlar ise-onlar hiçbir zaman anlaşılmaya ihtiyaç duymaz..."

ya da şöyle: “anlaşılmayı her zaman reddettim. anlaşılmak kendini satmaktır. âşık olmak yalnızlıktan usanmaktır; bu yüzden bir korkaklıktır, kendimize ihanettir. geçmişim, olamadığım her şeydir. hep uyanmanın sınırındaymışım gibi hissediyorum.”
  • "bir ihtilal kadar..."

(bkz: içerden çıkan adam)
  • çok yanlızım be, sözlük
  • bütün sosyal medya hesaplarını açmama sebep olan , beni ekşikolik bir dübür olmaya sevk eden, hatta sözlüğe kayıt yaptıran ve hatta ilk entry'i yazdıran derecedir. çok üst derecedir pek muhterem yalnızlık halidir.
  • bi' ara o kadar yalnizdim ki annem bana;

"aslinda sigara alkol hep hakkin senin. baksana yasitlarina ( kafedeki diger masalari gostererek) herkes sevgilisiyle. bi annesiyle gelen sen varsin. dertten iciyosun da farkinda degilsin. ah yazik cocuguma."

demisti.
  • boğazına cola zero (su değil bak) kaçtığında geri geri koşarak kendini duvara vurmaktır.
hesabın var mı? giriş yap