• belki de yeryüzünde en yaygın olarak kullanılan bas olan fender precision'ın uzakdoğu'da üretilmiş (90'lardan [kesin tarihi bilmiyorum] sonra japon üretimlerinden squier ibaresi haklı olarak kaldırılmıştır.) kopyaları bu adı alır. amerika, japonya veya meksika'da üretilenlerden malzeme ve kalite kontrol açısından ortalama'da daha aşağı kalsalar da, fenderler hakkında genelleme yapmak zordur. birbirini takip eden seri no'lara sahip fenderlerin karakterleri bilebirbirlerinden çok farklı olabilir. kalite kontrolün daha da az olduğu uzakdoğu üretimlerinde bu farklar daha da fazla olacaktır haliyle. dolayısıyla almaya bir bilen götürülmesi gereken gitarlardır.

ayrıca kendi aralarında 3'e ayrılırlar.

standard squier: kore üretimleri ortalama kalite sıralamasında ve fiyatta birinci
    affinity: üretim yerlerini anımsamıyorum ama saplarında affinity yazar ortalama kalite sıralamasında ve fiyatta ikinci
    bullet: üretim yerlerini anımsamıyorum ama saplarında bullet yazar ortalama kalite sıralamasında ve fiyatta üçüncü

iyi bir standard squier (kore) ile meksika fender arasında elektronik aksam dışında fark azdır. ama iyisini ayırmak zordur. kısa ve orta vadede idare eder*.

affinity ve bullet için bol bol deneme gerekir. kısa vadede kullanılabilir olsalar da. bir miktar daha para biriktirilmesini olmadı aynı fiyat bareminde başka baslar denenmesini öneririm. ama mümkünse bunlar sıfır alınacaklarına ikinci ele yönelinmeli.

tabi neden jazz bass değil diye sorarlar adama. ton esnekliği nedeniyle daha cazip gelebilir çoğu insana. precisionın kendine has ve kolay ayarlanabilen tonunu cazip bulan* kişiler de mevcuttur elbette.

her ikisi de denenmeli (denenemiyorsa denetilmeli) ona göre seçim yapılmalıdır.

http://www.squierguitars.com/

(bkz: precision bass)
    (bkz: jazz bass)
    (bkz: leo fender)
    (bkz: squier)

(bkz: mia)
    (bkz: mij)
    (bkz: mim)

(bkz: kore)
    (bkz: endonezya)
    (bkz: çin)

(bkz: affinity)
    (bkz: bullet)
  • vintage modified olan pj versiyonu hayret verici şekilde inanılmazdır.
  • affinity modelini flatwound teller ile şuradan dinleyebileceğiniz harika ürün:
    https://vm.tiktok.com/zgjabpfay/
hesabın var mı? giriş yap