124 entry daha
  • avusturya'li steyr firmasinin urunu olan scharfschutzen gewehr (sniper rifle / keskin nisanci silahi) ismindeki silahin kisaltilmisidir. "steyr ssg" olarak gecer...
  • patlayan jeep'den kurtulamadigi halde, parcalanmis jeep'in hurdasi ile kafama ucup beni oldurebilmeyi basarabilmis, giderayak bana da "oeeeh" dedirtebilmis ikinci dunya savasi gazisi.

hos, pek konusamadik, ama bu seferlik hos gormesini diliyorum. (keyfim yerinde olunca cok konusurum oysa ki, oysa ki).
  • zavalli adamin misafir odasi'ndaki basliginin altindan alinti: "okan kaadar gtünüze tokmak girsin". (sanirim okan bayulgen'den filan bahsediliyor).

yazi yazmayi ogrenemeyen insanlar misafir odasi'nda ssg basligi altinda internet cafecilik oynadiklari surece bir embesil yasam formu olarak kalacak ve evrim geciremeyecekler.

eksi sozluk'u eger ki bir futbol takimi taraftar sitesi forumu, almanya'da bir serverda konuslandirilmis ozenti "hacker" sitesi forumu, veya vaktinde audiogalaxy'de ahmet kaya isminin altindaki tartisma platformu filan saniyorlarsa, ki sanirim oyle, o zaman onun gibi dallamalarin sozluge alinmasi icin daha yuz sene gerekir.

ssg'ye mi uzuleyim, yoksa bu dallamalara mi aciyayim bilemiyorum ki.
  • hani populizm manyagi olmus turk dizileri vardir ya, fakir bir mahallede kasap, bakkal, manav filan hepsi mahallenin haylaz ufakligi ile ufak capli maceralara atilirlar (ve izleyeni depresyondan depresyona suruklerler), sonra gunun birinde ufakligin babasi cikagelir, zengin olmustur, mahalleli de "yolunu buldu bizi unuttu, aah ah" der...

iste eksi sozluk'un (daha isimlerini bile bilmedigim) yuzlerce ben cok sey biliyorum insanlari'nin ssg'ye olan tutumlari boyle ozetlenebilir.

(ah bir de konu ile alakali olarak bir baslik var idi, para kazanmanin ayip addedilmesi tadinda bir baslik idi, buraya nasil da yakisirdi bkz olarak verilmesi, bir de bulabilsem).

(bkz: ortalamalasan sozluk)
  • rüyamda gördüm.

ölü ve hafif çürümüş bir sincabı kuyruğundan tutup sallayarak kucağındaki laptop'una vuruyordu ve bana bakıp "ahahahahaha!" diye gülüyordu.

işbu rüya gerçekten görülmüştür.
  • uzun zamandır quora'ya sarmıştır.
1233 entry daha
hesabın var mı? giriş yap