• almanca toz.
  • çok çok kaliteli dökme tencereleri olan markadır. tencere kapaklarında bulunan özel kıvrımlar sayesinde pişirirken duyu buharlaşıp gitmez devir daim yaparak tekrar tencereye döner ve eşsiz lezzette yemekler yapabilirsiniz. eğer dökme tencere alacaksanız gözünüz kapalı alın derim.
  • neredeyse üçte biri fiyatına aynı kalite ve fonksiyonda. yerli lava marka tava varken yanından bile geçmeyeceğim arzu nesnesi.
  • nikon canon kapismasindaki gibi taraf secmeniz gereken bir tencere markasi. bu aldiginiz tencereler kurufasulye, yahni vs gibi bircok uzun pismesi gereken yemegi dusuk ateste pisirmenizi saglar. en onemli noktasi icindeki o enamel denen kaplama. piyasaya yeni giren tencerelerin tercih edilmemesinin en buyuk sebeplerinden biri o. bu staub le creuset yillardir bu isin prii olmus durumdalar. kalite kontrolu yapan adamin ismini etiketle yapiustiriyorlar tencerenin icine. fakat gercekten pahali bu tencereler. alirken iyice dusunun nede kullanicam diye. yemek yapmiyorsaniz, iyi bakmayacaksaniz olu yatirimdir. yerli lava demis biri yukarida, sadece gotunuzle gulun efendim.
  • bugün 1400tl. den 1100 tl.ye düşen bir adet orta boy tenceresini gördüğüm fransız tencere markası.
  • bende bir kaç farklı tenceresi ve tavası var bu markanın. en son braiser aldım.
    braiser adından da anlaşılacağı üzere etleri falan braise yapmak, yani kısık ateşte kendi suyunda pişirmek için icat edilmiş bir tencere tipi. french oven'nın boduru.

geçenlerde tencereye bakarken ulan dedim bununla pilav da yapılır. vay anam vay, neler dönmüş serhat ya. bir pilav oldu parmaklarınızı yersiniz. bir an dedim devredeyim benim ticarethaneyi gideyim tatar salim'e pilav satayım.
  • amerikan döküm ızgara tavası çok iyi olan marka.

iyi bir etle kömür ızgarasından hem daha sağlıklı, hem daha lezzetli öğünler yapabilirsiniz.
  • 1974 yılında fransa'nın alsace bölgesinde francis staub tarafından kurulan döküm mutfak gereçleri markası. logosundaki leylek, alsace'ın geleneksel sembolüdür.
    bütün döküm demir mutfak ürünleri fransa'da üretildiginden mevcut döviz kuruyla düşününce fiyatları hayvan gibi şişkin oluyor. o yüzden et diyince akla kavurma gelen yurdum insanı yerli çok bilinen markayı iç rahatlığıyla kullanabilirler.
    madem dökümden bahsettik bir terbiye tarifi verelim kolay ve hızlı olanından.
    parmak kalınlığında kesilen ete zeytinyağı, değirmen tuz, tane karabiber ve varsa pişirirken temizlemek şartıyla biberiyeyi yediriyoruz. streç film ile güzelce ve mümkünse birkaç kez sarıyor ve dolaba atıyoruz minimum ikinci maximum dördüncü gün dolabimizdan çıkarıp öncesinde 25 dk ısıtılan döküm tavaya atıp mis gibi yiyoruz.
  • tarif izleye izleye bir adet cocotte edindim. guzel tarafi eti once muhurleyip ardindan sulandirip ardindan firinlayabilirsin boyle bir imkan veriyor.
    kuzu pisirmek icin ideal bir yontem.
    normalde bu uc islemi yapmak icin sirasiyla bir dokum tava bir tencere ve bir firin tepsisi kullanmak gerekirdi.
    aman ne onemli diyebilirsin buna da hak veririm
  • tencerelerinin fiyatları 2.000 liraya dayanmıştır. evet 2 bin. 2 bin! iki bin!

fesleğen rengi olanından bir tane alıp güveç pişiremeden ölüp gideceğiz şu dinine yandığımın dünyasından.
hesabın var mı? giriş yap