şükela:  tümü | bugün
  • osman seden'in nefret filminde yer alan europa parçası sebebiyle varlığından haberdar olduğum müzisyen.
    amerikalıymış.sözlükte başlığı bile olmadığına göre ülkemizde pek tanınan bir müzisyen değil.
    not:bu parça dul bir kadın filminin ev partisi sahnesinde de duyulmaktadır.
  • müzikleri birçok eski türk filmlerinde duyulmuştur. şahsen ben kendisini orhan gencebay ve hülya avşar’ın başrollerinde yer aldığı kaptan adlı filminde dinlemiştim ilk kez. kullanılan şarkı kaptan filminde romantik bir dans sahnesinde geçiyordu kısaca. bu şarkıdan öyle çok etkilenmiştim ki shazamlamıştım ama çıkmamıştı. dinlerken çıkardığım sözlerini yazmıştım google’a, herhangi bir şey bulamamıştım.

kullanılan şarkının adını yaklaşık 2.5 yıl boyunca aradım ama hiçbir yerde bulamadım. en sonunda birkaç ay önce kaptan filminin youtube yorumlarında gezinirken şarkının adının yazıldığını gördüm. (bkz: i cannot get away from loving you) şarkının adını paylaşan youtube kullanıcısı da uzun bir boyunca bu şarkıyı aradığını belirtmiş. söylenilenlere göre bu şarkıyı bulamamamızın nedeni 80’li yıllarında sözlerinin sakıncalı bulunmasından dolayı yasaklanması yüzündenmiş.

bu da stephen schlacks’le ilgili ilginç bir anımdır. oldukça kadife sesli bir sanatçıdır, nedendir bilinmez ama çok ünlü biri değildir.

2.5 yıl boyunca aradığım şarkıyı dinlemenizi öneririm.

edit: imla